Rezultate te kerkimit per termin: +Ushtrine

Total: 862
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:36.196Z

Rusia ristrukturon ushtrine

Duke filluar nga viti 2011 Rusia do ristrukturoje plotesisht ushtrine perfshi edhe armet berthamore. Lajmi eshte bere i njohur nga vete presidenti Dimitri Medvedev.Kjo mase lidhet me kercenimin terrorist, me konfliktet rajonale boterore por edhe me zgjerimin e Natos ne kufijte e federates Ruse.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:25.521Z

Bela shte permiresuar pjesemarrja e shqiptareve ne ushtrine maqedonase

Oficeri i larte i ushtrise maqedonase Muhaedin Bela tha se Marreveshja e Ohrit ka kontribuar ne permiresimin e pjesemarrjes se shqiptareve ne ushtrine e Maqedonise. Ai tha se emerimi per here te pare i nje ministri te mbrojtjes nga komuniteti shqiptar Fatmir Besimi do te permiresoje edhe me tej inte

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:12.650Z

Kolumbi, FARC godet ushtrine qeveritare

Forcat rebele te FARC-ut godasin ushtrine qeveritare vetem pak dite nga mbajtja e zgjedhjeve presidenciale ne vend. Sipas autoriteteve vendore ne nje sulm te guerilasve te pakten 10 pjesetare te marines kolumbiane kane gjetur vdekjen. Disa te tjere kane mbetur te plagosur, nderkohe qe dys

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:37.416Z

Qeveria hedh ushtrine ne betejen e mbeturinave

Athine 18 tetor 2011 - Athina e grevave te perditshme ndashsot jane gazetaret- perballet dhe me rrezikun e epidemive nga pirgjet e mbeturinave qe mbeten neper rruge per gati dy jave. Vellimi i plehrave neper rruge perllogaritet ne 90.000 tone. I njejti problem edhe ne Selanik. Pastruesit greviste k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:11.322Z

Terheqja nga Iraku, Withers vlereson Ushtrine Shqiptare

Perfundimi i misionit te Ushtrise Shqiptare ne Irak eshte finalizuar me nje ceremoni ne sheshin “Skenderbej”, ku ishin te ftuar te gjithe komandot qe sherbyen gjate gjithe misionit irakian. Kryeministri Berisha, pasi falenderoi komandot per kontributin e dhene, tha se Ushtria

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:43.187Z

Homoseksualet ne ushtrine e SHBA-se tashme te lire

SHBA 20 tetor NOA - Ne SHBA per here te pare ne radhet e ushtrise mund te jene dhe kandidate te deklaruar homoseksuale. Nje gjykates kalifornian ka konfirmuar kete sentence dhe i ka kerkuar qeverise ta aplikoje. Keshtu ne ushtri homoseksualeve nuk do ti kerkohet te heshtin ne rast se jane te ti

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:23.736Z

Serbia mobilizon ushtrine

p styletext-align justifyNe kulmin e tensioneve me Kosoven qeveria e Serbise permes Ministrise se Mbrojtjes u kerkon serbeve te regjistrohen per te kryer sherbimin ushtarak Ky dokument i publikuar nga nje e perditshme serbe eshte shperndare ne cdo shtepi dhe ne te ftohen te gjithe serbet qe mbushin

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama