Rezultate te kerkimit per termin: +Ushtrine

Meta: total 828 / total_found 828 / time 0.000 / keyword[0] ushtrine / docs[0] 828 / hits[0] 974 /
Ushtria në Rinas/ Berisha: Jemi në gjendje të jashtëzakonshme, është pranuar
  • 2019-04-11

Ushtria në Rinas/ Berisha: Jemi në gjendje të jashtëzakonshme, është pranuar

Ish-kryeministri Sali Berisha e ka cilësuar një puç kushtetues futjen e ushtrisë në Rinas. Berisha ka lëshuar edhe një sërë akuzash të forta në drejtim të kryeministrit Edi Rama dhe ministres së Mbrojtjes Olta Xhaçka. Duke iu referuar Kushtetutës, ish-kryeministri thekson se vendimi

Forcat Komando në polici? Deputeti: Rama po vendos juntën ushtarake!
  • 2019-03-03

Forcat Komando në polici? Deputeti: Rama po vendos juntën ushtarake!

Ardhja e ministrit Sandër Lleshaj në krye të Ministrisë së Brendshme duket se do të sjellë një ndryshim me karakter ushtarak edhe në radhët e policisë. Ditën e sotme, deputeti i LSI, Endrit Braimllari ka publikuar një vendim të qeverisë Rama që i hap rrugën futjes së Forcave Ushtar

Moti i keq, ja akset e bllokuara dhe situata në të gjithë vendin
  • 2017-12-01

Moti i keq, ja akset e bllokuara dhe situata në të gjithë vendin

Emergjencat Civile japin informacion për situatën e deritanishme nga përmbytjet në vend. Sipas njoftimit janë disa rrugë të bllokuara në mbarë vendin për shkak të vërshimit të ujërave. Kjo është situata e deritanishme. Si pasoje e intensitetit te larte rreshjeve te shiut, aksi rrugo

Game of Thrones të çmendur pas serialit edhe në Shqipëri
  • 2017-08-14

Game of Thrones të çmendur pas serialit edhe në Shqipëri

Ndonëse jemi ende në sezonin veror, për fansat e Game of Thrones tashmë dimri ka ardhur. U desh të kalonin 6 sezone për të provuar që Ned Stark kishte të drejtë kur thoshte se “Dimri po vjen”. Një botë feudale, ku 7 mbretëri luftojnë për Fronin e Hekurt. Intriga politike,

Denoncimi/ Berisha: Ja një tjetër rast kur Kodheli përdor ushtrinë në fushatë
  • 2017-06-16

Denoncimi/ Berisha: Ja një tjetër rast kur Kodheli përdor ushtrinë në fushatë

Ish kryeministri Sali Berisha ka akuzuar sërish sot Ministren e Mbrojtjes, Mimi Kodheli se ka angazhuar ushtrinë në kohë fushate. Duke iu referuar mesazhit të qytetarit dixhital, Berisha thotë se ushtria është angazhuar në vënien e hekurave të urës që lidh Zallbastarin me Bastarin e Mes

Superaksioni i policise kolumbiane asgjesohen 168 laboratore kokaine
  • 2017-02-21

Superaksioni i policise kolumbiane asgjesohen 168 laboratore kokaine

p styletext-align justifyPlicia kolumbiane shkaterroi 168 laboratore kokaine gjate nje operacioni ne jug te vendit ne kufirin me Ekuatorin dhe Perune njoftuan autoritetetbrbr brbrJaven e kaluar 168 laboratore destinuar per prodhimin e bazes dhe klorhidratit te kokaines u lokalizuan u kontrolluan dhe

Serbia po pergatitet per lufte ne Kosove
  • 2017-01-23

Serbia po pergatitet per lufte ne Kosove

p styletext-align justifyNje faqe e specializuar izraelite qe i referohet burimeve te inteligjences e quajtur Debka File shkruan se Serbia po pergatitet per lufte ne Kosove dhe kjo do te jete lufta e pare e administrates se re Trump Dy ushtri jane gati per beteje 60000  trupa serbe dhe vetem rret