Rezultate te kerkimit per termin: +Ushtris

Total: 6827
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:47.618Z

Turqi, reduktohet pushteti i ushtrisë

 Parlamenti turk ka ndryshuar kodin qeverisës të ushtrisë, veprim ky që redukton influencën politike të forcave të armatosura të vendit që synon t’i bashkohet BE-së. Kodi fillestar i jepte ushtrisë përgjegjësinë pë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:11.502Z

Shefi i ushtrisë italiane vizitoi KFOR-in

Shefi i ushtrisë italiane Lejtnant Gjenerali Claudio GRAZIANO pati një takim të rëndësishëm dje në shtabin kryesor të KFOR-it me Ministrin e FSK-së Agim ÇEKU ku ata diskutuan për bashkëpunimin bilateral në të ardhmen dhe p&e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:36.444Z

Lirohet ish-shefi i ushtrisë turke

Një ish-shef i ushtrisë turke, i cili u dënua me burgim të përjetshëm për rolin e tij në një komplot për të rrëzuar qeverinë, është liruar nga burgu në Stamboll. Një gjykatë lokale urdhëroi lirimin e Gjen

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:42.168Z

Putin premton modernizim të ushtrisë

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, është zotuar se do të vazhdojë modernizimin e ushtrisë, duke thënë se “një ushtri e fuqishme, e pajisur me armë moderne, është garantuese e sovranitetit dhe integritetit territorial të Rusis&e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:19.054Z

Ushtrisë Britanike i grabiten viagra me vlerë 7.000 euro!

BRITANI - Viagra me vlerë 7.000 euro janë grabitur në shtatë vitet e fundit nga rezervat e ushtrisë Britanike. Siç deklaroi Ministria e Mbrojtjes së Britanisë, që nga viti 2007 shumë arka me pilula të Viagras janë marrë nga depot e u

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:29.723Z

Mjetet e ushtrisë impenjohen në fushatë elektorale, ja pamjet

TIRANE- Partia Socialiste denoncon vënien e mjeteve të ushtrisë në shërbim të fushatës elektrorale.Pamjet filmike të sigururara nga eksponentë të kësaj force politike tregojnë një kamion të ushtrisë i cili po grumbullon inert

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:34.240Z

Shannon Ihrke, kapitenia seksi e ushtrisë amerikane (Foto)

Duke parë këtë foto është e vështirë të besohet se Shannon Ihrke ka qenë pjesë e Ushtrisë amerikane. Bukuroshja me sy blu, ka patur gradën kapitene e marinës deri në vitin 2012, dhe më pas i është përkushtuar

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama