Rezultate te kerkimit per termin: +Ushtrise

Meta: total 1000 / total_found 3691 / time 0.002 / keyword[0] ushtrise / docs[0] 3691 / hits[0] 5114 /
Ushtria në Rinas/ Berisha: Jemi në gjendje të jashtëzakonshme, është pranuar
  • 2019-04-11

Ushtria në Rinas/ Berisha: Jemi në gjendje të jashtëzakonshme, është pranuar

Ish-kryeministri Sali Berisha e ka cilësuar një puç kushtetues futjen e ushtrisë në Rinas. Berisha ka lëshuar edhe një sërë akuzash të forta në drejtim të kryeministrit Edi Rama dhe ministres së Mbrojtjes Olta Xhaçka. Duke iu referuar Kushtetutës, ish-kryeministri thekson se vendimi

Forcat Komando në polici? Deputeti: Rama po vendos juntën ushtarake!
  • 2019-03-03

Forcat Komando në polici? Deputeti: Rama po vendos juntën ushtarake!

Ardhja e ministrit Sandër Lleshaj në krye të Ministrisë së Brendshme duket se do të sjellë një ndryshim me karakter ushtarak edhe në radhët e policisë. Ditën e sotme, deputeti i LSI, Endrit Braimllari ka publikuar një vendim të qeverisë Rama që i hap rrugën futjes së Forcave Ushtar

No Pic available
  • 2019-02-27

Berisha: Gazi që u përdor në protestë ishte i kohës së Millosheviçit

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar në profilin e tij në Facebook një mesazh, siç pretendon ai të një oficeri ushtarak nga Kosova. Sipas tij, gazi lotsjellës që u përdor dje në protestën e Tiranës ishte helmues. Gazi helmues qe u përdor dje ne Tirane është i kohës se Milloshe

Ditë e hapur me FA, ushtria tregon forcën te Pedonalja (FOTO)
  • 2018-11-29

Ditë e hapur me FA, ushtria tregon forcën te Pedonalja (FOTO)

Ky 29 Nëntor ku festohet Dita e Çlirimit është konceptuar ndryshe në raportin e Forcave të Armatosura të Shqipërisë me qytetarët, pasi artileria e rëndë e ushtrisë është ekspozuar në Pedonalen e Tiranës. Kjo pjesë e kryeqytetit u kthye për disa orë në arenën ku efektivët e FA

Bilanci i përmbytjeve, mbi 3000 banesa dhe rreth 8000 ha nën ujë
  • 2017-12-04

Bilanci i përmbytjeve, mbi 3000 banesa dhe rreth 8000 ha nën ujë

Mbi 3300 banesa nën ujë, 40 biznese, 10,200 hektarë tokë të përmbytyra dhe afro 5,800 hektarë të tjerë me prani uji, kryesisht në Fier e Vlorë është bilanci i fundit i raportuar nga Komiteti i Emergjencave Civile. Qarqet më të prekura janë Fieri dhe Vlora. Numri i shkollave të dëmt

Dy vatra zjarri në Shkodër, flakët në Tarabosh rrezikojnë antenat
  • 2017-09-01

Dy vatra zjarri në Shkodër, flakët në Tarabosh rrezikojnë antenat

Brenda pak minutash zjarri ne kodrën e Zef Janes në Bushat ka arritur në rreth nje kilometër. Përhapja e shpejtë e flakëve u favorizua nga era e fuqishme. Ndërhyrja e 3 mjeteve zjarrifikëse, bëri të mundur që të shpëtohet Radari i zbulimit ajror në majën e Zef Janes, si dhe antenat e

No Pic available
  • 2017-09-01

Nga zjarri në Bushat u rrezikuan 10 banesa

Nga zjarri në Bushat të Shkodrës u rrezikuan 10 banesa, ndërsa një banesë e braktisur u dogj. Sipas Emergjencave Civile, zjarri i cili filloi prej orës 12:00 u përhap me shpejtësi duke u favorizuar edhe nga era.  “Si pasojë e erës së fortë, vatra e zjarrit, është përhapur