Rezultate te kerkimit per termin: +Uvertur

Total: 16
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:51.244Z

TOB koncert me Filarmoniken e Sarajeves

Edhe Teatri i Operas dhe Baletit ka realizuar këto ditë një bashkëpunim të rëndësishëm. Është fjala për një Koncert Gala të orkestrës shqiptare me orkestrën Filarmonike të Sarajevës. Heqja e regjimit të vizave

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:41.894Z

Koncerti i orkestres simfonike

Të dielën, do të mbahet Koncerti i Orkestrës Simfonike të Filharmonisë së Kosovës, që realizohet në bashkëpunim me Festivalin Pianistik Chopin Fest Prishtina 2014. Drejtori i Filharmonisë së Kosovës Baki Jashari bë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:04.724Z

Historike, koncerti me 100 frymorë

Pr her t par n historin koncertuale t vendit n ditn e festimit, njvjetorin e hyrjes s Shqipris n NATO, jan ngjitur n nj sken 100 instrumentist frymor dhe kori i Teatrit t Opers dhe Baletit. Nse kjo dit merr konotacionin e njohjen politike, pr kulturn muzikore shnohet e para ngjar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:18.447Z

Uvetura e Kujtim Laros ne universitetin e Arteve

Në Universitetin e Arteve është mbajtur një koncert klasik, ku Orkestra Simfonike e Radio Televizionit Shqiptar nën drejtimin e maestro Ettore Papadia-s ka sjellë për publikun Uverturën nga muzika e filmit "Liri a vdekje e kompozitorit të shquar shqi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:17.449Z

Takimi i qeverive, marketing politik

Përkundër retorikës kombëtare, takimi i dy qeverive në Prizren, në fakt nuk e kishte këtë karakter, por u shfrytëzua thjesht për marketing politik, vlerëson analisti politik nga Prishtina, Fadil Lepaja. Ai mendon se Qeveria e Shqipërisë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:44.006Z

Artistët austriakë japin koncertsimfonik në Tiranë

TIRANE- Dy artistë të mirënjohur austriakë, dirigjenti Konstantin Ilievsky dhe violinisti Daniel Auner, do të japin në Tiranë një koncert simfonik. Koncerti do të jepet më 17 Maj në Teatrin Kombëtar të Operës dhe Baletit n&eu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:55.673Z

“Flauti Magjik” në Teatrin e Operës

TIRANE- Të enjten e ardhshme në datën 19 janar, ora 19:00, në Teatrin Kombëtar të Operas dhe Baletit shfaqet opera “Flauti Magjik” për të rinjtë dhe për të vegjlit. “Flauti Magjik”, opera gjermane në dy akte e kompoz

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama