Rezultate te kerkimit per termin: +Uvertura

Total: 57
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:46.391Z

Uvertura evropiane dhe surpriza te tjera vijne nga Tre tenoret

Tirane 6 Dhjetor 2010 NOA - Tre tenoret rikthehen ne traditen e fundvitit ne Pallatin e Kongreseve. Por kete vit krejt ndryshe nga te tjerat merr persiper misionin simbolik solemn duke ia dedikuar qenies se Shqiperise ne BE. Prej kesaj arsye organizatoret kane ftuar tenore e artiste nga Evr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:26.639Z

Inva Mula, koncert recital në Tiranë

24/02/2009  Këtë herë është ngjitur në skenën e publikut të saj. Madje ka suprizuar me interpretimin, si përherë dinjitoz dhe jo vetëm. Sopranoja Inva Mula është shfaqur dje me një recital në Teatrin Kombëtar të Operës dhe Baletit në Tiranë. E shoqëruar nga Cammerata e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:37.628Z

Inva Mula kendon ne Oher

Sopranoja e njohur shqiptare, Inva Mula dhe artisti maqedonas, Aleksander Stefanovski kenduan dje ne mbremje ne Teatrin antik te Ohrit ne koncertin e tenorit, Boris Trajanov. Artistja, Inva Mula prezantohej me dy uvertura dhe tre intermexo. Kjo eshte hera e dyte qe sopranoja Inva Mula paraqitet ne f

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:04.545Z

Shqipëria në koncert, një vit pas anëtarësimit në NATO

Nj vit pas antarsimit t Shqipris n NATO, nj nga arritjet m t rndsishme t historis shqiptare, qytetart do t festojn me nj koncert t madh, ku pr her t par n nj sken t hapur n Bulevardin "Dshmort e Kombit", do t luajn bashk n nj orkestr frymore plot 100 instrumentist, t okestrave t Teatrit t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:18.493Z

“Lakuriqi i natës” në TOB

• “Lakuriqi i natës”, nesër ngjitet premierë në Teatrin e Operës dhe Baletit.Ndryshe nga operat e mëdha, kjo operetë është afër realitetit, megjithëse ajo luan shumë lirshëm me disa elementë të këtij realiteti dhe që rrëmben disa elementë ekstravagantë për të arr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.710Z

Titujt për femrat e famshme

Tre femra korçare figura të shquara në artit skenik, operistik dhe etnografisë shqiptare, janë vlerësuar nga Bashkia e Korçës me titullin qytetare nderi. Dhora Leka ka marrë këtë titull nderi për krijimtarinë muzikore dhe krijimin e traditës shqiptare të këngës partizane

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:47.617Z

Tedi Papavrami, “udhëtim në Evropë” nga Shqipëria

06/05/2009  Është hera e parë që vjen në Tiranë me një ftesë zyrtare. Violinisti Tedi Papavrami këtë herë është i ftuar nga një institucion publik dhe oferta e radhës është “serioze”. Më 9 maj ai do të ngjitet në skenën e Teatrit Kombëtar të Operës dhe Baletit

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama