Rezultate te kerkimit per termin: +Uzbekistanit

Total: 284
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:04.785Z

Radha e Uzbekistanit

14/05/2005  Përleshje në rrugë me policinë: 39 të plagosur Revoltë në ish-republikën sovjetike, 20 të vdekur. Kryengritësit marrin kontrollin e Andijanit dhe lirojnë 2 mijë të burgosur, nga një burg i sigurisë së lartë “Ne nuk do të rrëzojmë qeverinë. Kërkojmë vet�

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:36.812Z

Zvicra heton vajzën e udhëheqësit të Uzbekistanit

Korrupsioni Prokurorët në Zvicër hapën hetim për pastrim parash ndaj Gulnara Karimovës, vajzës së madhe të Presidentit të Uzbekistanit. Në një deklaratë, prokurorët publikë thanë se ajo ishte pjesë e një hetimi mbi disa nënshtetas të tjerë të Uzbekistanit të lidhur me të. Het

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:38.468Z

Klinton takohet me presidentin e Uzbekistanit

Sekretarja amerikane e shtetit, Hilari Klinton ka bërë thirrje për respektim të të drejtave të njeriut në Uzbekistanit. Këtë thirrje Klinton e bëri gjatë një takimi që ka zhvilluar me presidentin e Uzbekistanit, Islam Karimov, regjimi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:06.342Z

Turqia konfirmon vdekjen e presidentit të Uzbekistanit

Presidenti i Uzbekistanit Islam Karimov, një prej liderëve më autoritarë në Azi ka vdekur. Lajmi është bërë i ditur ngakryeministri turk, por që nuk është konfirmuar zyrtarisht nga Uzbekistani. 78-vjeçari Karimov drejton vendin që prej vitit 1989. Ai u dërgua në spital javën e shkua

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:34.463Z

FIFA diskuton të ardhmen e Uzbekistanit

Presidenti i Federatës Botërore të Futbollit (FIFA), Sep Blater, ka arritur në Tashkent të Uzbekistanit, për të diskutuar të ardhmen e këtij vendi në futboll. Vizita e tij vjen pasi FIFA, në dhjetorin e kaluar, i ka hequr të drejtën U

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:20.581Z

FOTOT/ Fundi tragjik i yllit të Uzbekistanit, vajzës së diktatorit Karimov

Ajo është një emër i njohur në gjithë botën për shkak të pasurisë së saj tmerrësisht të madhe, por edhe dashurisë ndaj muzikës. Por fundi i Gulnara Karimovas duket se është shumë i hidhur. Raportimet e fundit thonë se ajo është helmuar dhe ka ndërruar jetë. Vajza e preside

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:25.614Z

Shqipëria, miqësorja me Uzbekistanit, testi i fundit

Shqiperia do te zbrese sot ne oren 20:30 ne “Niko Dovana” te Durresit per ndeshjen miqesore kunder Uzbekistanit, qe eshte dhe testi i fundit per kombetaren kuqezi ne prag te eliminatoreve te Euro 2012 qe do te nisin ne muajin shtator. Kjo periudhe nuk eshte nga me te mirat per futbollist

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama