Rezultate te kerkimit per termin: +Vae +Zela

Total: 0
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:13.408Z

Lajme nga Baseli, si e lanë Vaçe Zelën?!

M 23 maj, nj ekip nga Ministria e Kulturs kan shkuar n Bazel t Zvicrs, m’u aty ku jeton legjenda e kngs s leht shqiptare, Vae Zela. Qllimi ishte promovimi i albumit special muzikor q ministria ka prgatitur, financuar vet pr kngtaren. Albumi mbante titullin “Vae Zela l

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:22.015Z

Shuhet ikona e këngës shqiptare, Vaçe Zela

Ndërron jetë në moshën 75-vjeçare në Zvicër këngëtarja e madhe Vaçe Zela. Ikona e këngës shqiptare ka ndërruar jetë në Basel rreth orës 01:20 të mëngjesit të sotëm, pas një sëmundjeje të gjatë dhe të mundimshme. Vaçe Zela lindi në Lushnje në vitin 1939. Këngët e saj n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:22.198Z

Lamtumira për ikonën e muzikës shqiptare Vaçe Zela

UPDATE Zhvillohen sot homazhet për nder të ikonës së këngës shqiptare Vaçe Zela, e cila ndërroi jetë në Basel  të Zvicrës pas një sëmundjeje të gjatë dhe të mundimshme. Trupi i pajetë i artistes Vaçe Zela mbërriti dje në atdhe pasi pëshkoi “Rrugën e Kombit” nga

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:22.037Z

Mbërrin sot në atdhe trupi i pajetë i Vaçe Zelës, homazhet zhvillohen nesër

UPDATE Mbërrin sot në atdhe trupi i pajetë i ikonës së këngës shqiptare Vaçe Zela, e cila ndërroi jetë dje në Basel  të Zvicrës pas një sëmundjeje të gjatë dhe të mundimshme. Trupi i pajetë i artistes Vaçe Zela do të mbrrijë sot në orën 14:00 në aeroportin e Prishtinës, ku

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.348Z

Aurela Gae rrmben trofeun Knga Magjike

Kngtarja Aurela Gae ka rrmbyer t dieln n mbrmje, Kupn e Art t Festivalit Knga Magjike 2007, pas nj gare t etshme mes kngtarve finalist, pjesmarrs n nj Gala plot me emocione, t zhvilluar n Pallatin e Kongreseve n Tiran. Auruela Gace, kngtarja vlonjate, e cila i iku Shqipris n vitin 2001, sht shfa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.842Z

Nderi i Kombit pr Avni Muln

President i Republiks, Bamir Topi, dekoroi dje (e mart), n mbrmje, kngtarin dhe kompozitorin e shquar, Avni Mula, me Urdhrin "Nderi i Kombit", n 80-vjetorin e lindjes. Zyra e shtypit pran Presidencs bri t ditur se titulli i lart, i akorduar me motivacionin "Pr kontribut t shquar n intepretim

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:13.408Z

Eurovizion... black &silver, ndez Juliana!

Mbrmje e argjendt, me sfond t purpurt, rrethoi performancn e Juliana Pashs, n paraqitjen shqiptare mbrm. Ndrsa sht ndezur atmosfera n Oslo pas interpretimit shqiptar, e 12-ta n renditje. Nj kng dinamike, e fort ka uar n shprthim emocional t kngtares son. T njjtat komente me impre

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama