Rezultate te kerkimit per termin: +Vajgurore

Total: 1451
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:25.718Z

Rama ne Uren Vajgurore

brbrKryeministri Edi Rama vijoi kete te marte inspektimin e zonave te permbytura si pasoje e reshjeve te dendura te shiut dhe daljes nga shtrati te lumenjve I pranishem ne Berat ne zonen e Ures Vajgurore e cila u permbyt nga shirat kryeministri kerkoi nivel te larte gatishmerie pasi pritet te kete

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:19.899Z

Urë Vajgurore, këshilltarët shtyjnë buxhetin

Bashkia e Urës Vajgurore URE VAJGURORE Sherri midis 2 grupeve të këshilltarëve bllokon buxhetin e Bashkisë. Vazhdon prej kohësh një sherr mes dy grupeve të këshilltarëve të Bashkisë, të djathtë me të majtë. Ky sherr ka nisur fill pas përfundimit të zgjedhjeve vendore, kur nga 17 k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:18.482Z

FOTOT/ Rilindja urbane shndërron dhe Urën Vajgurore

Dje në Bashkinë e re të Urës Vajgurore ku përmes Pogramit Kombëtar të Rilindjes Urbane po punohet për zgjidhjen përfundimtare të problemit 25 vjeçar të përmbytjes së rrugës nacionale e të krejt lagjes pranë lumit Osum. Projekti i ri i digës mbrojtëse në dy anët e lumit, jo ve

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:26.113Z

Ura Vajgurore, kryebashkiaku braktis LSI

Pak kohe perpara nisjes zyrtare te fushates elektorale, harta e drejtuesve lokale te Levizjes Socialiste per Integrim ka nisur te reduktohet. Kryetari i Bashkise se Ures Vajgurore, i bashkuar me LSI-ne 4 vjet me pare, ka vendosur te braktise kete force politike me argumentin e zhgenjimit,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:34.120Z

Ura Vajgurore rebelohet kundër qendrës për kandidatin

Megjithëse nuk ka ende një emër zyrtar për Bashkinë Ura Vajgurore në Qarkun Berat, socialistët e kësaj njësie janë kundër një kandidature të përzgjedhur nga Tirana, duke kërkuar në të njëjtën kohë rikandidimin e kreut aktual të Bashkisë, Syrja Ormenaj. Pretendimet janë shpreh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:31.226Z

Ura Vajgurore, uji i përzier me fekale

Zona ku u infektuan afro 70 qytetarë të Urës Vajgurore është ende e rrezikshme. Aty uji i pijshëm është i përzier me fekale. Këtë e ka deklaruar dje Drejtori i Përgjithshëm i Institutit të Shëndetit Publik, Alban Ylli. Sipas tij, nga analizat e bëra është arritur në konkluzionin s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:24.181Z

Tërmeti në Urën Vajgurore, nis verifikimi i dëmeve

Banorët e Urës Vajgurore kaluan momente paniku nga tërmeti i rënë të premten pasdite. Dhe ne si gjithë të tjerët dolëm me vrap përjashta, sepse janë shtëpi të pasigurta, tha një banor. Të frikësuar kemi fjetur, thotë një tjetër banore. Veç momenteve të panikut lekundjet e tokë

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama