Rezultate te kerkimit per termin: +Valbons

Meta: total 10 / total_found 10 / time 0.000 / keyword[0] valbons / docs[0] 10 / hits[0] 15 /
HEC-et e Dragobis u dhanë me koncension nga Berisha, se kuptoj pse ai kërkon tani përgjegjësi nga Rama?!
  • 2016-10-08

HEC-et e Dragobis u dhanë me koncension nga Berisha, se kuptoj pse ai kërkon tani përgjegjësi nga Rama?!

Dr. Inxhinier Kristo Goga, anëtar i KKDM (Këshillit Kombëtar të Digave të Mëdha) në këtë intervistë për Javanews shpreh disa mendime për ndërtimin e HEC-eve të Dragobisë. Pse situata ka kohë që ka nisur dhe sqaron pse është kjo kakofoni zërash sikur nuk e dinë, që ato do të

No Pic available
  • 2010-08-26

Ministria e Mjedisit, alarm për zjarret

Zv/ministri Meneri: Do t kemi edhe dhjet dit t nxehta. Duhetkujdes maksimal Shtimi i zjarreve n ditt e fundit t vers ka alarmuar Ministrin e Mjedisit, q sht prgjegjse edhe pr ruajtjen e pasurive pyjore t vendit. Zv/ministri i Mjedisit, paralajmroi dje t paktn edhe 10 dit t tjera t nxehta q mund t fa

No Pic available
  • 2010-08-23

Zv/ministri Noka: Ja rrugët që do të mbarojnë më 2011

Ernest Noka, rrugët që u ndërtuan në 2010-n dhe përmirësuan turizmin Jan me dhjeta kilometra rrug t reja t shtruara gjat vitit 2010, q i kan dhn nj impuls t madh sezonit turistik t ksaj vere. N nj intervist dhn pr gazetn “standard”, zvendsministri i Punve Publi

No Pic available
  • 2010-08-11

Nga kalaja e Himarës Berisha promovon turizmin

Në kështjellën ku djali i Skënderbeut mbrojti trevat shqiptare Fare mir mund t kishte zgjedhur malet kreshpgri e kryelarta t lugins s Valbons pr t dal para mediave krejtsisht i knaqur, i qet. Por, si pr t thyer rekordet e tij, ashtu dhe pr t pushuar, Kryeministri i vendit, Sal

No Pic available
  • 2010-08-02

Një miliard euro, turizëm shalqini apo gjasa për rritje?

Kt vit turizmi shqiptar po arrin kulmin e tij, mes nj milion e gjysm kosovarve q kan zbritur n Durrs dhe Vlor, fal tunelit q u shkurton tri or udhtim. Po ashtu, me dhjetra mijra shqiptar nga Maqedonia jan ktu, por dhe me mijra maqedonas nuk po i ndahen prej 2-3 vitesh Vlors. Ofer

No Pic available
  • 2010-07-30

Rrugët turistike, asfaltohen 5 km e parë të aksit Bajram Curri - Valbonë

Ministri i Transporteve, Sokol Olldashi, inspektoi punimet Rrugt drejt destinacioneve turistike jan kthyer n prparsi t Ministris s Transporteve, me qllim lehtsimin e udhtimit drejt tyre. Nj pjes e mir e tyre jan rehabilituar dhe asfaltuar e duke ofruar komoditet pr t gjith turistt

No Pic available
  • 2010-07-29

Turizmi Malor, në përfundim rruga drejt Valobonës

Prfundon asfaltimi i 16 km t segmentit rrugor Bajram Curri –Margegaj – Dragobi, pjes e rrugs turistike Bajram Curri – Valbon me nje gjatsi totale 27 km. Ndrkoh q n pjesen e mbetur, Dragobi – Valbon prej 11 km kan mbaruar punimet e trases s rrugs dhe pritet t filloj asfaltimi

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama