Rezultate te kerkimit per termin: +Valbons

Total: 3
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:23.405Z

Turizmi Malor, në përfundim rruga drejt Valobonës

Prfundon asfaltimi i 16 km t segmentit rrugor Bajram Curri –Margegaj – Dragobi, pjes e rrugs turistike Bajram Curri – Valbon me nje gjatsi totale 27 km. Ndrkoh q n pjesen e mbetur, Dragobi – Valbon prej 11 km kan mbaruar punimet e trases s rrugs dhe pritet t filloj asfaltimi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:23.487Z

Rrugët turistike, asfaltohen 5 km e parë të aksit Bajram Curri - Valbonë

Ministri i Transporteve, Sokol Olldashi, inspektoi punimet Rrugt drejt destinacioneve turistike jan kthyer n prparsi t Ministris s Transporteve, me qllim lehtsimin e udhtimit drejt tyre. Nj pjes e mir e tyre jan rehabilituar dhe asfaltuar e duke ofruar komoditet pr t gjith turistt

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.353Z

Energjia, do t vazhdoje ndrtimi me koncenson i HEC-eve

Ministria e Ekonomis, Tregtis dhe Energjetiks edhe gjat ktij viti, do t vijoj dhnien me konension t ndrtimit t HEC-eve lokale n t gjith vendin, tha zvendsministri i saj, Eno Bozdo. Gjat muajit Shkurt do t zhvillohen garat konkurruese pr ndrtimin me konension t HEC-eve mbi lumin e Valbons n Dragobi t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:16.536Z

HEC-et e Dragobis u dhanë me koncension nga Berisha, se kuptoj pse ai kërkon tani përgjegjësi nga Rama?!

Dr. Inxhinier Kristo Goga, anëtar i KKDM (Këshillit Kombëtar të Digave të Mëdha) në këtë intervistë për Javanews shpreh disa mendime për ndërtimin e HEC-eve të Dragobisë. Pse situata ka kohë që ka nisur dhe sqaron pse është kjo kakofoni zërash sikur nuk e dinë, që ato do të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.395Z

Ministria e Mjedisit, alarm për zjarret

Zv/ministri Meneri: Do t kemi edhe dhjet dit t nxehta. Duhetkujdes maksimal Shtimi i zjarreve n ditt e fundit t vers ka alarmuar Ministrin e Mjedisit, q sht prgjegjse edhe pr ruajtjen e pasurive pyjore t vendit. Zv/ministri i Mjedisit, paralajmroi dje t paktn edhe 10 dit t tjera t nxehta q mund t fa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:24.030Z

Një miliard euro, turizëm shalqini apo gjasa për rritje?

Kt vit turizmi shqiptar po arrin kulmin e tij, mes nj milion e gjysm kosovarve q kan zbritur n Durrs dhe Vlor, fal tunelit q u shkurton tri or udhtim. Po ashtu, me dhjetra mijra shqiptar nga Maqedonia jan ktu, por dhe me mijra maqedonas nuk po i ndahen prej 2-3 vitesh Vlors. Ofer

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:25.617Z

Nga kalaja e Himarës Berisha promovon turizmin

Në kështjellën ku djali i Skënderbeut mbrojti trevat shqiptare Fare mir mund t kishte zgjedhur malet kreshpgri e kryelarta t lugins s Valbons pr t dal para mediave krejtsisht i knaqur, i qet. Por, si pr t thyer rekordet e tij, ashtu dhe pr t pushuar, Kryeministri i vendit, Sal

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama