Rezultate te kerkimit per termin: +Valbon

Meta: total 1000 / total_found 1327 / time 0.000 / keyword[0] valbon / docs[0] 1327 / hits[0] 2705 /
KUR SOVRANIT I SERVIRET NOCI DHE RROKU I POLITIKËS!
  • 2019-04-10

KUR SOVRANIT I SERVIRET NOCI DHE RROKU I POLITIKËS!

Nga Ilir ÇUMANI (Kujtesë në prag të zgjedhjeve të 30 qershorit) Që politika shqiptare e ka katandisur Shqipërinë në një skenë tragjikomike ku e gjithë dynjaja, brenda dhe jashtë, shqyejnë sytë e shkulin brinjët nga e qeshura, kjo tashmë nuk përbën më asnjë risi, asnjë lajm! E d

Magjia e Valbonës, shihni këlyshët e sapolindur të derrit të egër (VIDEO)
  • 2019-04-04

Magjia e Valbonës, shihni këlyshët e sapolindur të derrit të egër (VIDEO)

Në Parkun Kombëtar të Valbonës janë filmuar sot në orët e para të mëngjesit, të vegjlit e derrit të egër. Sipas shpjegimit të ekspertëve, këlyshët e derrit të egër deri në 6 muajsh janë me vija të errëta në të gjithë gjatësinë e trupit e më vonë gëzofi i tyre merr ngjyr

Kush nuk e kalon dot Oqeanin, Edi Rama apo Sali Berisha?
  • 2019-02-01

Kush nuk e kalon dot Oqeanin, Edi Rama apo Sali Berisha?

Debatet, tensionet dhe fyerjet në Kuvend mes Edi Ramës dhe Sali Berishës, kanë zbuluar një lajm më vete, pas publikimit të përgjimeve nga Zëri i Amerikës të bisedave të mundshme mes kryebashkiakut të Durrësit Vangjush Dako dhe bandës së Avdylajve, në lidhje me blerjen e votave. Pak

HEC-i në Holtë, Braçe shpërthen ndaj të vetëve: Skandal! Godet një
  • 2019-01-24

HEC-i në Holtë, Braçe shpërthen ndaj të vetëve: Skandal! Godet një

Kanioni i Holtës në Gramsh është një thesar i natyrës që ka nisur të shkatërrohet pasi në zonën e klasifikuar si të mbrojtur kanë nisur punimet për ndërtimin e një HEC-i nga kompania ERA Hydro, e cila e ka marrë tenderin nga qeveria shqiptare. E teksa ky skandal, të cilin e ka mbë

Brezovica, alternativa më e mirë për të kaluar një fundjavë në borë
  • 2019-01-16

Brezovica, alternativa më e mirë për të kaluar një fundjavë në borë

Dimri është një stinë shumë e bukur për të bërë disa ditë pushim. Ju mund të zgjidhni destinacionet malore, ku ka prezencë të borës. Bardhësia e saj të fal qetësi dhe paqe me vetveten. Mendimet që ju kanë pushtuar kokën rreth problemeve të përditshme zhduken dhe duket sikur me

Dëborë dhe akull, rrugët ku duhet të përdoren zinxhirë (Foto)
  • 2019-01-11

Dëborë dhe akull, rrugët ku duhet të përdoren zinxhirë (Foto)

Autoriteti Rrugor Shqiptar jep informacion lidhur me situatën në vend si pasojë e motit të keq dhe reshjeve të dëborës. Në rajonin jugor Gjirokastër, gjatë natës ka pasur reshje shiu. Situata në akset e këtij Qarku është përmirësuar ndjeshëm. Qarkullimi kryhet normalisht. Të gjith

No Pic available
  • 2019-01-10

Ortekë dhe borë deri në 70 cm, ARRSH njofton bllokimin e dhjetëra akseve

Autoriteti Rrugor Shqiptar, ka njoftuar lidhur me gjendjen e akseve kryesore të vendit, në orët e fundit, ku më problemat paraqitet akset Bajram-Curri-Valbonë dhe Qafë Mali-Fierze, ku trashësia e borës është rreth 70 cm , ka rënie ortekësh, në dy vende, gjë që ka sjellë bllokimin e a