Rezultate te kerkimit per termin: +Valbona +Bala

Meta: total 65 / total_found 65 / time 0.000 / keyword[0] valbona / docs[0] 2420 / hits[0] 3881 / keyword[1] bala / docs[1] 1937 / hits[1] 3130 /
Vakanca në Gjykatën Kushtetuese, ja kandidatët në garë 
  • 2019-04-04

Vakanca në Gjykatën Kushtetuese, ja kandidatët në garë 

Kuvendi i Shqipërisë ka shpallur sot listën e kandidatëve për gjyqtar për të plotësuar vakancat në Gjykatën Kushtetuese. Në faqen e internetit të Kuvendit janë publikuar emrat e kandidatëve që do të plotësojnë vakancën. Kandidatët janë: Arta Vorpsi; Avni Shehu; Elsa Toska; Fion

Publikohet lista e 13 kandidatëve për Gjykatën Kushtetuese (EMRAT)
  • 2019-03-26

Publikohet lista e 13 kandidatëve për Gjykatën Kushtetuese (EMRAT)

Institucioni i Presidentit ka shpallur sot 13 kandidat, të cilët do të garojnë për vendin vakant në Gjykatën Kushtetuese. Presidenca njofton se aplikantët do ti dërgohen Këshillit të Emërimeve në Drejtësi për tiu nënshtruar procesit të verifikimit sipas procedurave ligjore. Instituc

Grupi i fajdexhinjve në Shkodër, publikohen emrat e të ndaluarve
  • 2019-03-14

Grupi i fajdexhinjve në Shkodër, publikohen emrat e të ndaluarve

Policia ka zbardhur emrat e 12 personave të përfshirë në rrjetin e fajdeve në qytetin e Shkodrës. Në kuadër të opoeracionit Maranai të finalizuar sot mësohet të jenë arrestuar shtetasit 1. Byrhan Alija 61 vjeç nga Shkodra, 2. Edi Memcaj 33 vjeç nga Shkodra, 3.Adri Bala 22 vjeç, nga S

LISTA/ Ja 20 kandidatët në garë për Gjykatën Kushtetuese
  • 2018-03-20

LISTA/ Ja 20 kandidatët në garë për Gjykatën Kushtetuese

Kuvendi çeli procedurën për anëtar të Gjykatës Kushtetuese që zgjidhen nga ky institucion më 12 shkurt, dhe janë 20 kandidatë që kanë shprehur interesin, për zëvendësimin e gjyqtarit Vladimir Kristo. Gara nga Kuvendi u çel fill pas asaj të kreut të shtetit Ilir Meta, për të zgjed

No Pic available
  • 2017-11-01

Prefektët e Shqipërisë, ja kush u shkarkua dhe kush u emërua

Brenda pak orësh kryeministri Edi Rama firmos shkarkimin njëherësh të 12 prefektëve në qarqe dhe urdhëron emërimin e 12 prefektëve të rinj, që vijnë nga radhët e kolonelëve në rezervë Prefekti i Tiranes Iku Admir Abrija – U emërua Suzana Jahollari Prefekti i Kukësit

No Pic available
  • 2017-07-27

LISTA/ Dalin emrat, ja kush janë 977 fituesit e kredive të buta në Tiranë

TIRANE-Komisioni i Strehimit pranë Bashkisë së Tiranës ka caktuar më në fund emrat e familjarëve që përfitojnë kredi të butë. Bëhet fjalë për 977 banorë të Tiranës, të cilët kanë plotësuar të gjitha kushtet për tu përzgjedhur nga lista me 2257 aplikantë. Por në rel

No Pic available
  • 2017-07-26

Një mijë emrat e përfituesve të kredisë së butë nga Bashkia e Tiranës

Rreth një mijë familje të reja në Tiranë do të përfitojnë sot një kredi të butë. Këshilli Bashkiak pritet që të miratojë në mbledhjen e sotme listën e atyre që do të përfitojnë nga zbatimi i programit social të strehimit për kreditë e buta për blerjen e një shtëpie, duke m