Rezultate te kerkimit per termin: +Vallzimi

Meta: total 18 / total_found 18 / time 0.000 / keyword[0] vallzimi / docs[0] 18 / hits[0] 18 /
Fotot: U rrit vajza, Maila shoqëron Barackun në punë
  • 2016-04-10

Fotot: U rrit vajza, Maila shoqëron Barackun në punë

Përqafime, vështrime mirëkuptimi dhe buzëqeshje. Barack dhe Malia Obama, vajza e madhe e presidentit amerikan, kanë marrë pjesë në një grumbullim fondesh për demokratët në Los Angeles, të organizuar nga Alan Horn, presidenti i Studios Walt Disney. Malia, 17 vjeçe, shkon në shkollën

Tenistja me e vjeter ne Shqiperi
  • 2013-02-21

Tenistja me e vjeter ne Shqiperi

Sporti i Tenisit eshte nje nga disiplinat sportive qe praktikohet nga miliona njerez ane e mbare globit, por pak kush e di qe ky sport eshte luajtur heret ne vendin tone. Nga fundi i viteve '30-te, nje i ri 26-vjeçar, ndertoi dy fushat e para te  tenisit ne Shqiperi duke qene in

Edhe një “Dirty Dancing”
  • 2011-08-10

Edhe një “Dirty Dancing”

Kult filmi me Patrick Swayze dhe Jennifer Grey do të ketë vazhdimin e tij, pas 24 viteve. Nga Express më 10 gusht 2011 në ora 11:44 Shtëpia filmike Lionsgate ka paralajmëruar, me regji të Kenny Ortega, që ishte koreograf i versionit origjinal të vitit 1987. "Është e pabesueshme k

Kurbneshi nje qytet fantazme
  • 2011-06-13

Kurbneshi nje qytet fantazme

Në Shqipërinë post komuniste shpopullimi dhe braktisja e zonave të tëra është kthyer në një fenomen thuajse normal. Varfëria, papunësia, mungesa e infrastrukturës, pamundësia për të mbijetuar më së shumti në zo

No Pic available
  • 2010-08-28

Për herë të parë, Histori Arti edhe për gjimnazet

Kjo praktik do t funksionoj vetm n shkollat e qyteteve t mdha Prve teksteve shkollore t parashikuara si zakonisht n kurrikuln baz t programeve msimore, kt vit do t shtohet edhe lnda e artit. Ky tekst, sipas Kshilltarit t Ministrit t Arsimit, Jovan Kristiqi, do t jet e ndar n 4 lloje zhanerash, ku d

Koreografja Diana Kalenti sjell muzikën egjiptiane përpara shikuesve amerikanë
  • 2010-08-13

Koreografja Diana Kalenti sjell muzikën egjiptiane përpara shikuesve amerikanë

Dashuria  e Diana Kalentit për Egjiptin nuk është diçka e re. Ajo shkoi në Kairo disa vjet më parë për të mësuar vallëzimin modern. Ajo ka zhvilluar një stil unik vallzimi të vetin, një përzierje elementësh të ndryshëm të baletit, vallëzimit modern amerikan dhe vallëzimi folklo

No Pic available
  • 2010-07-28

Paragjykimi përballë realitetit - Turistët e huaj pushojnë në bregdetin shqiptar

Arben Muka Në këto ditë të pikut të sezonit veror në të gjithë vijën bregdetare në Shqipëri mbërrijnë për pushime shumë turistë të huaj. Me çfarë imazhi erdhën ata dhe si e përjetojnë Shqipërinë. Atmosferës së ndezur të një ceremonie dasme që zhvillohet në një