Rezultate te kerkimit per termin: +Vallja

Total: 456
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:17.065Z

Vallja e Tropojes ne NBA

brbrPer te gjithe shqiptaret keto jane momente te paharrueshme Vallja e Tropojes eshte kercyer ne fushen e NBA gjate nje ndeshjeje basketbolli ne Toronto te Kanadase Ne 103-vjetorin e Pavaresise se Shqiperise nje grup valltaresh te vegjel nen drejtimin e kercimtares se njohur Liljana Cingu kane emo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.375Z

"Vallja e flamujve" i kushtohet identitetit ballkanas

Për regjisorin Edmond Budina ideja për realizimin e filmit "Vallja e flamujve", për të cilin ka shkruar edhe skenarin, lindi prej një bisede të rastësishme. Një vajzë e re i pat treguar për nënën e saj që kishte zhvarrosur të atin nga Italia në Paris dhe që gabimisht arkivoli me të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:19.508Z

VALLJA E SHQIPEVE

FATOS BAXHAKU Në momente kthesash të forta të vendeve apo kombeve rikthehet shpesh një sëmundje e vjetër sa njerëzimi. Atë mund ta quajmë fare mirë korruptim i qëllimeve fisnike. Në këtë rast termi korruptim nuk paraqet domosdoshmërish korrupsionin si të tillë, atë që jep e merr p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:19.393Z

Një moment nga "Vallja e flamujve"

Regjisori Edmond Budina nis xhirimet për filmin "Vallja e flamujve". Në aeroportin e Rinasit, aktorë shqiptarë dhe të huaj. Budina i zhvendos ngjarjet në jug të Shqipërisë, aty ku duhet të zgjidhet një mister Është mesditë, xhirimet pritet të fillojnë nga një moment në tjetrin.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:21.341Z

FOTOT/ Vallja e vdekjes! Ja si vajtonin dikur malësorët e Thethit

Studiuesi Robert Elsie ka publikuar në faqen e tij këto foto të jashtëzakonshme ku shihet skena e një varrimi në Theth. Fotot janë bërë nga Raimer Shulc.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:16.542Z

FOTOT/ Nga hyrja e çiftit Kryemadhi-Meta te vallja shqiptare: Pikantet e dasmës së Princ Lekës

Kanë qenë dhjetra politikanë të ftuar në dasmën e Princ Leka II dhe Elia Zaharia. Mes tyre ka qenë edhe Monika Kryemadhi dhe kryeparlamentari Meta. Ndër momentet më pikantë të ditës kanë qenë vallja me kostume tradicionale, betimi dhe ndërrimi i unazave. Dasma ka pasur jehonë dhe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:52.276Z

“Vallja shqiptare” premierë në Akademinë e Arteve

Orkestra e RTSH-së ka rinisur koncertet e sezonit 2010. Mbrëm në Akademinë e Arteve është hapur koncerti i parë për 2010 me pianisten koreane Song Se Jim. Në këtë mbrëmje Se Jin ka interpretuar pjesët: “Koncert për piano nr 5, opera 33” nga Bethoven, “Simfonia nr 2, op.43” Sib

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama