Rezultate te kerkimit per termin: +Valter

Meta: total 1000 / total_found 1783 / time 0.001 / keyword[0] valter / docs[0] 1783 / hits[0] 2274 /
Tare-Shaqiri-Modric-Dzeko-Benteke, azilantët që u bënë superyje
  • 2015-09-14

Tare-Shaqiri-Modric-Dzeko-Benteke, azilantët që u bënë superyje

Çështja e azilit është bërë thelbësore dhe tema më e prekur e aktualitetit. Bajerni dhe Reali ndihmuan emigrantët duke dhënë për bamirësi nga 1 milion euro. Gjithashtu, edhe yjet e futbollit si Javi Martinez, Kristiano Ronaldo, Lione

No Pic available
  • 2015-09-09

Legalizimet në Tiranë, 760 familjet që përfitojnë

ALUIZNI publikon listën me 760 familjet që përfitojnë nga legalizimi i banesave në qarkun e Tiranës. Ata gati faturën për parcelën ndërtimore. Në bazë të ligjit nr.50, dt. 27.06.2014. Të gjithë qytetarët përfitojnë një zbritje në masën 20% të vlerës së parcelës ndërtimore,

Qendra Kinematografike e Kosovës shpall 17 projektet e përzgjedhura nga ana e jurisë vlerësuese
  • 2015-09-09

Qendra Kinematografike e Kosovës shpall 17 projektet e përzgjedhura nga ana e jurisë vlerësuese

Qendra Kinematografike e Kosovës për konkursin e vitit 2015, përkatësisht juria vlerësuese në përbërje të Fjolla Hoxha– Kryesuese, Brendan Ward, Jean-Yves Roubin, Ndricim Xhepa, Kujtim Rrahmani, Gjergj Xhuvani, (Sylejman Kllokoqi -në munges&eum

QKK shpall 17 projektet e përzgjedhura nga ana e jurisë vlerësuese
  • 2015-09-09

QKK shpall 17 projektet e përzgjedhura nga ana e jurisë vlerësuese

Juria vlerësuese e Qendrës Kinematografike të Kosovës për konkursin e vitit 2015 në përbërje të Fjolla Hoxhës- kryesuese, Brendan Ward, Jean-Yves Roubin, Ndriçim Xhepa, Kujtim Rrahmani e Gjergj Xhuvani, pasi shqyrtuan projektet e paraqitura në konkursin për subvencionimin e filmave të

Shtanmajer kërkon largimin e emigrantëve nga Maqedonia, Kosova e Shqipëria
  • 2015-08-18

Shtanmajer kërkon largimin e emigrantëve nga Maqedonia, Kosova e Shqipëria

Ministri gjerman i punëve të Jashtme, Frank Valter Shtanmajer, ka kërkuar përshpejtimin e procedurave për largimin e emigrantëve ilegalë nga Maqedonia, Kosova e Shqipëria. Në një intervistë dhënë për revistën prestigjioze gjermane Bild, Shtanmajer ka thënë se ky grup emigrantësh n

Largoni emigrantët nga Maqedonia, Kosova e Shqipëria
  • 2015-08-18

Largoni emigrantët nga Maqedonia, Kosova e Shqipëria

Ministri gjerman i punëve të Jashtme, Valter Shtanmajer, ka kërkuar përshpejtimin e procedurave për largimin e emigrantëve ilegalë nga Maqedonia, Kosova e Shqipëria. Ai këto komente i ka bërë në një intervistë për revistën prestigjioze gjermane Bild, transmeton Makfaks. "Ky grup (emi

Video e ballafaqimit, Bami-Doshit: Atentatin e kemi montuar
  • 2015-07-10

Video e ballafaqimit, Bami-Doshit: Atentatin e kemi montuar

Shfaqet një pjesë e përgjimit mes Durim Bamit dhe Tom Doshit në përballjet e tyre në Prokurorinë e Krimeve të Rënda. Durim Bami nuhat kamerat, i kërkon të vëllait të heshtë. Ja biseda që bëhet mes dy protagonistëve. Bami mohon ngjarjen: "Janë gjana që i kena, të montume, të mod