Rezultate te kerkimit per termin: +Valutor

Meta: total 1000 / total_found 1624 / time 0.001 / keyword[0] valutor / docs[0] 1624 / hits[0] 2720 /
Exchange në Tiranë grabit qytetarin, policia: Skemi çbëjmë, ajo goca (VIDEO)
  • 2019-04-08

Exchange në Tiranë grabit qytetarin, policia: Skemi çbëjmë, ajo goca (VIDEO)

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar në Facebook denoncimin e një qytetari, i cili ka mbetur i pakënaqur nga shërbimi në një pikë të këmbimit valutor, ku i kanë mbajtur komision një shifër të konsiderueshme parash. Për 1100 paund të këmbyera me lek, qytetari është detyruar t

Momenti i kapjes së një prej grabitësve të dyshuar në Tiranë (Foto)
  • 2019-03-29

Momenti i kapjes së një prej grabitësve të dyshuar në Tiranë (Foto)

Dalin detaje të tjera lidhur me grabitjen e ndodhur mëngjesin e sotëm në kryeqytet. Policia thotë se rreth orës 09:12, në rrugën e Barrikadave A. Sh., rreth 50 vjeç pronar i një pike këmbimi valutor, ka qenë duke lëvizur me motor. Ai është goditur me mjete të forta nga dy persona, t

Grabitet një pikë transferimi parash në Korçë
  • 2019-03-29

Grabitet një pikë transferimi parash në Korçë

Një tjetër pike të këmbimit valutor është grabitur mëngjesin e sotëm. Këtë herë në Korçë. Autorët kanë marrë një sasi të konsiderueshme parash, informon policia. “Nje person me arme te ftohte( thike) ka shkuar dhe ka kercenuar punonjesin dhe ka mundur te marr nje sasi te kon

Tiranë, sulmohet punonjësi i pikës së këmbimit valutor
  • 2019-03-29

Tiranë, sulmohet punonjësi i pikës së këmbimit valutor

Tentohet të grabitet pronari i një pike këmbimi valutor në kryeqytet. Ngjarja ka ndodhur pak minuta para orës 09.00 të mëngjesit të kësaj të premteje. Mësohet se ngjarja ka ndodhur në rrugën e Barrikadave. Kanë qenë dy persona ata që kanë tentuar të kryenin grabitjen, por kanë has

Grabitja e parave në Tiranë, si e ndaloi polici-hero autorin (Foto)
  • 2019-03-29

Grabitja e parave në Tiranë, si e ndaloi polici-hero autorin (Foto)

Një grabitje e dhunshme u shënua mëngjesin e sotëm në kryeqytet, ku dy persona i grabitën një shumë të konsiderueshme parash, pronarit të një pike këmbimi valutor. Pronari i exchange, Agron Shima 60 vjeç, po lëvizte me motor, teksa dy persona e kanë ndjekur nga pas po me motor duke e

Shifra alarmante të grabitjeve, 2 biznese në ditë bien pre e sulmeve
  • 2019-02-20

Shifra alarmante të grabitjeve, 2 biznese në ditë bien pre e sulmeve

Të dhënat e siguruara nga Top Story, nëpërmjet një korrespondence me Policinë e Shtetit, flasin për një nivel sigurie të ulët për bizneset. Për vitin 2018, në të gjithë vendin janë kryer plot 634 vjedhje të subjekteve tregtare. Pra, rreth 2 biznese në ditë bien pre e grabitjeve nj

Mori 2 mln euro duke mashtruar 11 biznesmenë, stomatologia e njohur rrezikon 15 vite burg
  • 2019-02-19

Mori 2 mln euro duke mashtruar 11 biznesmenë, stomatologia e njohur rrezikon 15 vite burg

Prokuroria në Gjykatën e shkallës së parë në Durrës dha sot pretencën për stomatologen Olesia Duka, e cila u bë e famshme pas zbulimit të skandalit me mashtrimin e biznesmenëce. Ajo akuzohet se ka mashtruar 11 biznesmenë, duke përfituar shifra të mëdha parash. Prokurori i çështjes,