Rezultate te kerkimit per termin: +Vangjel +Kosts

Total: 10
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:12.651Z

Withers: Votimi kundër Vangjel Kostës, politik

SHBA përkrah negociatat e BE-së për krizën Ambasadori i Shteteve t Bashkuara t Ameriks, John Withers, ka preferuar nj gjuh shum pak diplomatike pr t dhn opinionet e tij pr zhvillimet politike n vend. Ai ka sqaruar se ambasada q ai prfaqson, sht n koordinim t plot me Bashkimin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:14.633Z

Kushtetuesja, Imami: Votim i hapur

Vota e deputetve q oi n rrzimin e kandidaturs s Vangjel Kosts, si antar i Gjykats Kushtetuese, ka qen politike. Kt e bri dje t ditur ministri i Mbrojtjes, duke e argumentuar votn kundr t PD-s me faktin se persona q kan shrbyer n regjimin diktatorial nuk mund t jen pjes e Gjykats

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:27.944Z

Kushtetuesja, përplasjet PD-Presidencë

Pas rrzimit t kandidaturs s Vangjel Kosts pr Gjykatn Kushtetuese, institucioni i Presidentit sht treguar m i vmendshm pr propozimet e tjera lidhur me kt gjykat. Dekretet e Presidentit Bamir Topi, jo vetm pr Gjykatn Kushtetuese, por edhe pr Gjykatn e Lart, jan prballur me revoltn kundrshtuese t Parti

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:12.651Z

Rrëzimi i Kostës, të përndjekurit përshëndesin Kuvendin

Ish-t prndjekurit politik prshndesin vendimin e Kuvendit t Shqipris, i cili pak dit m par rrzoi kandidaturn e propozuar nga Presidenti Bamir Topi pr antar t Gjykats kushtetuese. Kandidatura e Vangjel Kosts u rrzua me 66 vota kundr. “N emr t shoqatave t ish-t prndjekurve dhe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:12.651Z

Tre anëtarët e rinj të Kushtetueses, Topi, sërish konsultime

Dy antart e rinj t Gjykats Kushtetuese, znj. Altina Xhoxhaj dhe z. Bashkim Dedja, betohen sot paradite tek Presidenti i Republiks, Bamir Topi. Provn e Parlamentit nuk mundi ta kalonte kandidati tjetr i Gjykats Kushtetuese, Vangjel Kosta, pr shkak se mazhoranca e rrzoi at n Kuvend

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:11.449Z

Kushtetuesja, Topi emëron ish-avokatin e PS-së Vangjel Kosta

Presidenti dekreton tre anëtarët e Gjykatës Kushtetuese Presidenti i Republiks, Bamir Topi, prmes tri emrimeve t reja n Gjykatn Kushtetuese, emron ish-avokatin e PS-s Vangjel Kosta dhe rikthen pr votim gjyqtaren Altina Xhoxhaj, t ciln PD-ja e rrzoi dy vjet m par n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:13.484Z

Moisiu: Rrzimi i kandidaturs s Kosts, vendim partiak

Ish-presidenti Alfred Moisiu dhe ambasadori amerikan në vendin tonë John Withers komentuan sërish sot rrëzimin nga kuvendi të kandidaturës së Vangjel Kostës, si anëtar të Gjykatës Kushtetuese. Moisiu theksoi se politika po kërkon të vendosë veton në Gjykatën Kushtetuese,

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama