Rezultate te kerkimit per termin: +Vangjel +Tavo

Meta: total 1000 / total_found 1446 / time 0.001 / keyword[0] vangjel / docs[0] 7435 / hits[0] 11317 / keyword[1] tavo / docs[1] 1644 / hits[1] 3664 /
Kryemadhi ndez motorët: Gati për zgjedhje të parakohshme
  • 2019-03-31

Kryemadhi ndez motorët: Gati për zgjedhje të parakohshme

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi dhe ish deputeti Vangjel Tavo zhvilluan sot një takim organizativ me strukturat e LSI-së në Tepelenë. Në ketë takim u zgjodh dhe Kryetari i LSI, Tepelenë ekonomisti Sefer Kanushi. Gjate fjalës se saj, Kryetarja e LSI Monika Kryemadhi tha se zgjedhjet e pa

Lojë mandatesh apo lapsus? Tavo: Jam ende deputet, shënova gabim
  • 2019-03-06

Lojë mandatesh apo lapsus? Tavo: Jam ende deputet, shënova gabim

Djegia e mandateve parlamentare duket se nuk paska qenë e plotë nga radhët e opozitës. Pas Lefter Kokës, Mylsim Murrizit dhe Rudina Hajdarit që zgjodhën të mbeteshin në Kuvend, në skenë ka dalë një tjetër mandat i diskutueshëm. Dhe është sërish nga radhët e LSI. Ndonëse nuk kemi

Tender 80 mln lekë dhe diplomë Kristali, kush është deputetja e re e LSI?
  • 2019-03-05

Tender 80 mln lekë dhe diplomë Kristali, kush është deputetja e re e LSI?

Ediola Braha do të bëhet deputetja më e re e qarkut Gjirokastër pasi pritet të marrë mandatin e lënë nga Vangjel Tavo. Braho theu kështu vendimin e LSI-së për ti djegur mandatet dhe pritet të hyjë në Kuvend. Në besë ajo duket se preu edhe Vangjel Tavon, të paktën kështu e interpre

Bode: Do të qëndroj larg politikës
  • 2018-12-18

Bode: Do të qëndroj larg politikës

Parlamenti po shkon drejt zgjedhjes së anëtarëve të rinj të Këshillit Mbikëqyrës të Bankës së Shqipërisë. Komisioni i Ekonomisë miratoi kandidaturat që do të kalojnë për votim në seancë plenare. Qeveria ka propozuar zonjën Suela Popa, ish-drejtore e Agjencisë së Zhvillimit Ru

Udhëtime pune në SHBA, opozita thyen bojkotin parlamentar
  • 2018-12-11

Udhëtime pune në SHBA, opozita thyen bojkotin parlamentar

Deputetët e opozitës kanë muaj që kanë bojkotuar Parlamentin dhe në këtë muaj, një pjesë e mirë e tyre (përfshirë Sali Berishën, Lulzim Bashën dhe Monika Kryemadhin, rrezikojnë tiu digjen edhe mandatet. Por kur vjen puna për udhëtime jashtë shtetit e për të përfituar dieta të

Kaçifas, trupi me uniformë ushtarake, kortezhi shpalos flamurin grek (FOTO)
  • 2018-11-08

Kaçifas, trupi me uniformë ushtarake, kortezhi shpalos flamurin grek (FOTO)

Ashtu siç ishte parashikuar ka nisur rreth orës 13:15  në Bularat të Gjirokastrës ceremonia mortore për Konstadinos Kaçifas, minoritarin grek që u vra në shkëmbimin e zjarrit me forcat RENEA. Qindra grekë të ardhur nga Athina, Selaniku, Janina e Patra i janë bashkuar minoritarëve të

VARRMIHËSIT E SHPRESËS
  • 2018-10-30

VARRMIHËSIT E SHPRESËS

Foto ilustruese Dr. Vangjel Tavo Para pak ditësh mbarova së lexuari një nga romanet e penës më të ndritur shqiptare, Ismail Kadare, E Penguara. Ndër shumë fjalë e pasazhe të jashtëzakonshme, më mbeti në mëndje një fjali: Ju keni prangat, ne kemi shpresën. Dramaturgu, personazhi kryes