Rezultate te kerkimit per termin: +Vangjush +Furrxhi

Meta: total 16 / total_found 16 / time 0.000 / keyword[0] vangjush / docs[0] 2566 / hits[0] 3746 / keyword[1] furrxhi / docs[1] 89 / hits[1] 111 /
Nen akuze per seri vjedhjesh Tafmizi kapet ne Tirane
  • 2016-11-05

Nen akuze per seri vjedhjesh Tafmizi kapet ne Tirane

Tirane 5 nentor 2016 NOAal- Nen akuzen e vjedhjeve te perseritura nje i ri ne Tirane eshte arrestuar nga policiabr br Fatjon Tafmizi 31 vjec me banim ne kryeqytet u arrestua nga efektivet e komisariatit nr2 ndersa rezulton i denuar me pare per Vjedhje dhe Shitje te lendeve narkotikebr br Ai akuz

Fëmijëria e humbur, pamja e trishtë e këndeve të lojërave në Tiranë
  • 2016-03-22

Fëmijëria e humbur, pamja e trishtë e këndeve të lojërave në Tiranë

E palëkundur nga protestat, Bashkia e Tiranës mbetet e vendosur të ndërtojë një kënd lojërash për fëmijë tek Parku i Liqenit Artificial. Megjithatë, shumë kënde lojërash dhe hapësira ku luajnë fëmijët në Tiranë meritojnë gjithashtu vëmendjen e saj. Ivana Dervishi | BIRN | T

Drama e ndaluar: Gjendet Njolla e Murrme
  • 2016-01-16

Drama e ndaluar: Gjendet Njolla e Murrme

Rikthehet drama "Njollat e murrme", shkruar nga Minush Jero, e vënë në skenë nga Mihallaq Luarasi në vitin 1968. Një ditë pas nderimit me Flamurin e Festivalit IV të Teatrit, Enver Hoxha jep urdhër për ndalimin e dramës si manifestim i liberalizmit. Autorët dënohen me burg. Në dhjetor

No Pic available
  • 2013-09-26

Vangjush Furrxhi, 50 minuta në Fierpërmes dokumentarit të Shanajt

Në kuadrin e Festivalit Ndërkombëtar të Filmit "Apolonia Internacional Student Film Festival", publiku artdashës fierak ndoqi dokumentarin e regjisorit dhe Artistit të Merituar, Mevlan Shanaj, kushtuar Artistit të Popullit, Vangjush Furrxhiu. Përreth

Unioni i Gazetarëve, çmime për më të mirët e 2011
  • 2011-12-27

Unioni i Gazetarëve, çmime për më të mirët e 2011

Union i gazetarëve të Shqipërisë ndan çmimet “Vangjush Gambeta” për raportin më të mirë ekonomik të botuar gjatë vitit 2011 në median e shtypur, radio dhe TV. Ndërkohë që u ndanë edhe çmimet e karr

No Pic available
  • 2011-08-29

Durrës, çmimi i karrierës për aktorin e shquar Vangjush Furrxhi

DURRËS- Aktori i shquar i kinemasë shqiptare, Vangjush Furrxhi, është nderuar mbrëmjen e kaluar në Durrës me Çmimin e Karrierës, pikërisht në ditën e 10-vjetorit të vdekjes. Në një ceremoni të organizuar në hapje të Festivalit ndërkombëtar veror të filmit në amfiteatrin e lasht

Ne Durres u cel edicioni IV i Festivalit Nderkombetar Veror te Filmit
  • 2011-08-28

Ne Durres u cel edicioni IV i Festivalit Nderkombetar Veror te Filmit

Në arenën e Amfiteatrit të Durrësit është çelur edicioni i katërt i Festivalit Ndërkombëtar Veror i Filmit Durrës 2011. Ky event i rëndësishëm vjen nën drejtimin e aktorit të njohur Timo Flloko. Në kët&eu