Rezultate te kerkimit per termin: +Vankuver

Meta: total 208 / total_found 208 / time 0.000 / keyword[0] vankuver / docs[0] 208 / hits[0] 321 /
9 qytetet e botës ku duhet të jetosh, nëse ske një punë të garantuar
  • 2017-06-04

9 qytetet e botës ku duhet të jetosh, nëse ske një punë të garantuar

Të jesh punonjës freelance mund të jetë çliruese, ti mund ti zgjedhësh vet orët e punës, çfarë dëshiron të bësh dhe sa do të paguhesh. Por nga ana tjetër do të thotë që nuk ke një punë të garantuar dhe mund të bëhet e vështirë kur të duhen para për të paguar faturat. Plat

Një model i ri i rendit botëror?
  • 2017-02-26

Një model i ri i rendit botëror?

Nga Doc. Dr. Vasil Kureta Tash ka shumë që mendojnë se ka përfunduar modeli liberal i rendit botëror, apo se ka përfunduar era perëndimore në dominimin e rendit botëror liberal.Ky mendim ka marrë shtysë vecanërisht pas zhvillimeve brënda hapsirës perëndimore, sidomos brënda BE d

No Pic available
  • 2016-09-25

VIDEO/ Gashi nuk ndalet, shënon dopietë ndaj Vankuverit

Sulmuesi i kombëtares Shkëlzen Gashi, vazhdon të tregojë klasin e tij në kampionatin amerikan të futbollit. Ai ka shënuar 2 gola në barazimin 3­3 të skuadrës së tij Kolorado Rapids në transfertë përballë Vankuver Uajtkeps. Golin e parë Gashi e shënoi në minutën e 57 të takimit m

Të flesh gjumë me peshqit: 10 hotelet më të bukura nënujore
  • 2016-09-07

Të flesh gjumë me peshqit: 10 hotelet më të bukura nënujore

Jeni duke kërkuar për një përvojë të ndryshme dhe unike që do të qëndrojë përgjithmonë me ju? Atëherë ndoshta një nga opsionet më të këshillueshme për këto kërkesat tuaja është qëndrimi në një suitë nën ujë me pamje të paharrueshme në dritaren tuaj! Ka shumë hotele n

No Pic available
  • 2016-09-06

Zgjidhet bordi drejtues i Auostrada Biennale

Bienalja Ndërkombëtare e Artit Bashkëkohor “Auostrada Biennale”, e cila mbahet në Prizren ka bërë publik këshillin drejtues të këtij eventi të rëndësishëm ballkanik. Iara Boubnova, Sezgin Boynik, Juan Gaitan, Miran Mohar, Edi Muka, Yehuda Safran dhe Sislej Xhafa do të j

Të gjithë në qytet/ Raporti i OKB-së: Shqipëria, ndër vendet europiane të urbanizuara
  • 2016-09-02

Të gjithë në qytet/ Raporti i OKB-së: Shqipëria, ndër vendet europiane të urbanizuara

Në vitin 2015, Shqipëria renditet ndër vendet me urbanizim në shkallë 40-60%. Kjo referuar studimit të Organizatës së Kombeve të Bashkuara, mbi projektin UN-Habitat që ka nisur që në vitin 1976 në Vankuver të Kanadasë. Sipas hartës që shoqëron studimin vihet re se Shqipëria në

No Pic available
  • 2016-08-26

Foka ngjitet në varkë për ti shpëtuar balenave vrasëse

Një fokë ka arritur ti shpëtojë sulmit të disa balenave vrasëse teksa u ngjit e tmerruar në varkën e disa turistëve. Ngjarja ndodhi në brigjet e ishullit Vankuver në Kanada ku u filmua me kamer nga Kirk Fraser dhe u bë senzacion në internet. Ne i pamë 4 ose 5 balena vrasëse të cilat