Rezultate te kerkimit per termin: +Vannucchi

Meta: total 1 / total_found 1 / time 0.000 / keyword[0] vannucchi / docs[0] 1 / hits[0] 1 /
No Pic available
  • 2010-09-20

Dy piktore shqiptare per Luca Giordano-n

15/09/2010Ai ishte nje piktor i madh i vendit te tij ndersa ata jane dy piktore shqiptare qe zhvillojne artin e tyre kryesisht pertej detit. Ashtu si te gjithe artistet nderkombetare . Alfred Milot Mirashi dhe Artan Shabani jane pjesemarres ne ekspoziten qe eshte planifikuar te celet me 25 Shtator