Rezultate te kerkimit per termin: +Varane

Meta: total 347 / total_found 347 / time 0.000 / keyword[0] varane / docs[0] 347 / hits[0] 431 /
Reali nuk i rrit pagën, PSG i qepet pas kampionit të botës
  • 2019-03-30

Reali nuk i rrit pagën, PSG i qepet pas kampionit të botës

Raphael Varane nuk është më i lumtur në Madrid dhe po mendon seriozisht largimin nga Reali pasi nuk ndihet i vlerësuar aq sa duhet. Kështu shkruan sot spanjollja AS, e cila hedh dritë edhe mbi shkaqet e kësaj lufte të ftohtë. Dhe të mendosh se jo shumë kohë më parë, ai rinovoi kontrat

Reali fiton në Valadolid, por çfarë ndodhi me VAR-in?
  • 2019-03-11

Reali fiton në Valadolid, por çfarë ndodhi me VAR-in?

Pas një jave të tmerrshme, ku u përballën me eliminimin nga Champions dhe Kupa e Mbretit, por edhe daljen nga lufta për titullin kampion, Reali i Madridit u rikthye te fitorja. Skuadra e drejtuar nga Santiago Solari, arriti të triumfojë me rezultatin e thellë 1-4 në transfertën ndaj Vallad

Ajax spektakolar, Reali eliminohet me turp. Tottenham fiton sërish!
  • 2019-03-06

Ajax spektakolar, Reali eliminohet me turp. Tottenham fiton sërish!

Ajaxi i Amsterdamit kthehet ai i kohëve të arta. Harkëtarët pushtuan Santiago Bernabeun duke dhuruar spektakël dhe duke fituar me rezultatin e thellë 1-4 ndaj Realit të Madridit. Kampionët në fuqi të Europës mbetën jashtë Championsit që në fazën e 1/8-ave duke dorëzuar trofeun në m

Suarez vret Realin, Barcelona kualifikohet në finale (Video)
  • 2019-02-28

Suarez vret Realin, Barcelona kualifikohet në finale (Video)

Reali i Madridit dhe Barcelona zhvilluan përballjen e parë, nga dy të tilla të programuara këtë javë, ndërsa në Santiago Bernabeu ishte Barcelona që fitoi dhe festoi kualifikimin për në finalen e Kupës së Mbretit. Pas barazimit 1-1 në sfidën e zhvilluar në Camp Nou 3 javë më herë

No Pic available
  • 2019-01-06

Reali katastrofë, Sociedadi e turpëron në Bernabeu

Viti 2019 nuk mund të niste më keq për Realin e Madridit. Pas barazimit 2-2 në fushën e Villarealit pak ditë më parë në sfidën e prapambetur, Los Blancos regjistruan një tjetër rezultat edhe më negative, duke u mposhtur 0-2 në Santiago Bernabeu nga Real Sociedadi, në një përballje t

Reali humb kontaktet me kreun, e nis keq vitin!
  • 2019-01-04

Reali humb kontaktet me kreun, e nis keq vitin!

Reali i Madridit e nisi vitin 2018-të me një barazim 2-2. Los Blancos u ndalën nga Villareal në sfidën e prapambetur të javës së 17-të që u shty për shkak të pjesëmarrjes së Realit të Botërorin e klubeve. Një barazim që djeg në kampin e skuadrës së Santiago Solarit pasi diferenc

No Pic available
  • 2018-12-05

Surprizon Simeone: Topin e Artë e meritonin

Ceremonia e çmimeve të revistës France Football që kulmoi me Topin e Artë dorëzuar Luka Modric nuk ka lënë askënd indiferent sidomos një si Simeone i cili është shpesh herë protagonist i polemikave me të mëdha në futboll. Trajneri i Atleticos dha opinionin e tij lidhur me çmimin kry

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama