Rezultate te kerkimit per termin: +Varfria

Meta: total 61 / total_found 61 / time 0.000 / keyword[0] varfria / docs[0] 61 / hits[0] 70 /
No Pic available
  • 2018-02-17

KOSOVA 10 VJET E PAVARUR: JO SHUMË PËR TË FESTUAR

Kosova feston 10 vjet pavarësi: Por problemet nuk janë pakësuar. Vendi ka nevojë pr reforma. Impulset pr to duhet t vijn nga brenda dhe nga jasht vendit, mendon Vilma Filaj-Ballvora. E gjitha q ne kemi sht pavarsia”, sht prgjigjia lakonike e nj studenti nga Kosova duke iu prgjigjur pyetjes

No Pic available
  • 2011-01-31

Kerkonte per skrap vdes nen rrenoja adoleshenti

VARFRIA/ Ilmi Canaj ka humbur jeten pasditen e se dieles ndersa kerkonte te nxirrte hekur nga germadhat e vjetra te ish-fabrikes se llambave ne pyllin e Sodes Nje 16-vjecar nga Vlora ka gjetur vdekjen pasditen e djeshme teksa ishte duke mbledhur skrap duke mbledhur hekur ne germadhat e vjetra te i

Plumb gruas dhe vetes pas sherrit per parate
  • 2011-01-07

Plumb gruas dhe vetes pas sherrit per parate

VARFRIA/ Agim Hoxha ka qelluar me automatik bashkeshorten e tij pasi eshte kthyer ne shtepi pas mesnate. Dyshohet se ishte ne gjendje te dehur teksa debati ka qene per problemet ekonomike qe po hasnin DURRS - Vrasjet vijojne te trondisin vendin. Nje burre vret gruan e tij dhe me pas qellon veten n

No Pic available
  • 2010-08-31

Dy gra vetëvriten në Fier dhe Vlorë

Fenomeni Shkaqet: Varfria dhe depresioni pas divorcit Dy gra kan kryer vetvrasje dje n Fier dhe n Vlor. N Fier nj 53-vjeare nga fshati Cakran i ka dhn fund jets duke u vethelmuar mbrmjen e s diels. Sipas burimeve spitalore msohet se 53-vjearja sht paraqitur n urgjencn e spitalit rajonal Fier rreth

No Pic available
  • 2010-08-29

Kompromisi, rruga e gjatë drejt paktit PD-PS

Forum/Flasin analistt: Mentor Nazarko, Elton Metaj, Aleksandr ipa dhe Arbr Zaimi A do t zgjidhet n shtator kriza politike, apo kemi t bjm me nj manovr t re politike q mund t’i paraprij fushats elektorale? far parashikohet t ndodh me fillimin e sesionit t ri t Kuvendit, ndrkoh q sht hedhur n e

No Pic available
  • 2010-08-28

Në Sharrë, në ditën e madhe të Nënë Terezës

Reportazh Prfytyrimi i do qytetari t Tirans sa her q i duhet t kujtoj emrin “Sharr”, humbet brenda atij rrethimi ku prehen njerzit q nj dit largohen nga kjo bot, si dhe nga nj vendgrumbullim i strmadh plehrash ku hidhet gjithka q nj metropol nxjerr t panevojshme nga jetesa e vet. Dhe ky

No Pic available
  • 2010-08-26

Si e kemi njohur Nënë Terezën

Nj libr me kujtime t personaliteteve q e njohn nga afr bamirsen, shoqruar me nj CD ku jan regjistruar vargjet e Nn Terezs t poetizuara nga Visar Zhiti dhe interpretuar nga aktoret Tinka Kurti, Margarita Xhepa dhe Roza Anagnosti, do t shprndahet sot n ekspozitn “Shenjtorja e dhimbjes” n M

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama