Rezultate te kerkimit per termin: +Varianti

Meta: total 1000 / total_found 2623 / time 0.001 / keyword[0] varianti / docs[0] 2623 / hits[0] 3481 /
No Pic available
  • 2019-02-27

Andrea Brusque: Të gjithë kemi një Antigonë brenda vetes

Antigona do të vijë premierë së shpejti në skenën e Teatrit Eksperimental Kujtim Spahivogli nën regjinë e artistes franceze. Antigona vepra e njohur e Sofokliut do të vijë së shpejti premierë në skenën e Teatrit Eksperimental Kujtim Spahivogli sipas përshtatjes së Zhan Anuil, dhe re

Flluska e ndërtimeve, kërkohen blerës për kullat në Tiranë
  • 2019-01-27

Flluska e ndërtimeve, kërkohen blerës për kullat në Tiranë

Sektori i ndërtimit ka lulëzuar sërish në Tiranë pas një pauze disa vjeçare, por pavarësisht krijimit të vendeve të punës si një benefit nga ky sukses, me shtimin e kullave dhe rezidencave të reja në kryeqytet, pritet që të krijohet një flluks ndërtimesh, e cila mund të rezultojë

No Pic available
  • 2018-12-25

Rritet vlera e kontratës PPP për Thumanë -Kashar, shkon në 440 mln euro 

Teksa qeveria shqiptare po zbaton një program investimesh publike nëpërmjet kontratave PPP, serioziteti i procesit duket se është cenuar rëndë prej shifrave të ndryshme që jepen për koston e një projekti në dokumentet zyrtare. Sipas relacionit që shoqëron buxhetin 2019, qeveria raport

Përgjimet e Fredi Alizotit, Babalja: I bëjnë presion, ai gënjehet me dy birra
  • 2018-10-16

Përgjimet e Fredi Alizotit, Babalja: I bëjnë presion, ai gënjehet me dy birra

Në intervistën për emisionin Open, Ardi Veliu është pyetur edhe për Fredi Alizotin, të cilin e konsideron një hallexhi, të cilit i kishte treguar për audio-përgjimin e tij me Agron Xhafajn dhe e kishte marrë pas vetes si truprojë pasi edhe mund ta vrisnin e askush nuk do e merrte vesh.

Vettingu në politikë, Pjerin Ndreu: Do merret me thashetheme!
  • 2018-09-26

Vettingu në politikë, Pjerin Ndreu: Do merret me thashetheme!

Vettingu në politikë është prej disa ditësh kryefjala e debatit politik në Shqipëri, e teksa PS kërkon që ta dërgojë nismën e opozitës në Komisionin e Venecias për të marrë konfirmimin e ndërkombëtarëve, Pjerin Ndreu në studion Top Talk argumenton se vettingu politik i kërkuar

Drafti i qeverisë, taksat që ndryshojnë nga 1 janari
  • 2018-09-25

Drafti i qeverisë, taksat që ndryshojnë nga 1 janari

Paketa e re fiskale pritet të sjellë ndryshime të rëndësishme taksash duke filluar që nga 1 janari i vitit të ardhshëm. Ndonëse drafti nuk është bërë publik, Top Channel zbulon se ndryshimi kryesor është ulja e tatimit mbi dividentin. Aktualisht, norma e tatimit mbi dividentin ësht

KQZ, beteja e re qeveri-opozitë; 4 anëtarëve u mbaron mandati
  • 2018-09-23

KQZ, beteja e re qeveri-opozitë; 4 anëtarëve u mbaron mandati

Fushëbetejës së politikës pritet ti shtohet një tjetër front, ai për kontrollin e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve. Top Channel ka mësuar se sekretari i Përgjithshëm i Kuvendit ka njoftuar tashmë Komisionin e Ligjeve, se 4 nga 7 anëtarët e KQZ-së janë në përfundim të mandatit dhe