Rezultate te kerkimit per termin: +Varja

Meta: total 344 / total_found 344 / time 0.000 / keyword[0] varja / docs[0] 344 / hits[0] 375 /
Zbardhen përgjimet e Balilit: Shko gjej një vend dhe shkarkoje
  • 2019-01-18

Zbardhen përgjimet e Balilit: Shko gjej një vend dhe shkarkoje

Në datën 6, atëherë kur skafi me drogë dallohet nga greku, i cili po e priste në plazhin e braktisur të Zakinthos, Keli flet me Georgis Alifantis. Gazeta SI sjell më poshtë bisedën e tyre të plotë. Keli: O vëlla Alifantis: Makina është brenda, nuk del dhe babin (Dalanaj) e kam sje

Gozhduan dyert e fakulteteve, arrestohen dy studentë (VIDEO)
  • 2019-01-07

Gozhduan dyert e fakulteteve, arrestohen dy studentë (VIDEO)

Studentët u rikthyen këtë të hënë në shesh, duke bojkotuar mësimin në universitete dhe mbajtën gjallë protestën e tyre para Kryeministrisë, duke i shtuar 8 kërkesave drejtuar shefit të qeverisë Edi Rama edhe një tjetër, që është rrëzimi i Ligjit për Arsimin e Lartë. Por para

Pakistan, abuzoi seksualisht dhe vrau 8 fëmijë, ekzekutohet me varje autori
  • 2018-10-17

Pakistan, abuzoi seksualisht dhe vrau 8 fëmijë, ekzekutohet me varje autori

Një pedofil dhe vrasës i tetë fëmijëve është ekzekutuar në Pakistan, pasi apelet e tij janë kundërshtuar nga gjykatat. Mohammad Imran është varur në një burg në Lahore në prezencë të Amin Ansarit, babait të njërës prej viktimave. Dhunimi dhe vrasja e 7-vjeçares, Zainad Ansari

Ksamil, familja e denoncoi të zhdukur, gjendet  i varur në pemë 31-vjeçari
  • 2018-09-11

Ksamil, familja e denoncoi të zhdukur, gjendet i varur në pemë 31-vjeçari

Në Manastir të Ksamilit është gjetur pasditen e së martës një trupi i pajetë, i varur në një pemë. Policia e Sarandës është nisur menjëherë drejt vendngjarjes për të sqaruar se çfarë ka ndodhur, ndërsa paraprakisht dyshohet se viktima është Blerim Dulaj, i cili rezultonte i zh

30 vite nga varja e Havzi Nelës, Basha: E keqja mund të përsëritet
  • 2018-08-10

30 vite nga varja e Havzi Nelës, Basha: E keqja mund të përsëritet

Në një postim në rrjetet sociale, kryetari i PD-sës Lulzim Basha, ka shkruar një mesazh në përkujtim të 30 vjetorit të vrasjes së poetit Havzi Nela. Basha thekson në mesazhin e tij se Mbi një komb të tërë rëndon edhe sot mëkati për varjen në litar të një poeti për vargjet e tij

Vetëvarja e 47-vjeçarit në Shkodër, pezullohen tre efektivë policie
  • 2018-05-29

Vetëvarja e 47-vjeçarit në Shkodër, pezullohen tre efektivë policie

Tre efektivë policie, nga të cilët njeri shefi i komisariat të policisë së Vaut të Dejës janë pezulluar nga detyra pas ngjarjes së rëndë të dy ditëve më parë, ku 47-vjeçari Ardian Kallami i dha fund jetës vetëm disa orë pasi ishte liruar nga ky komisariat. Me urdhër të drejtori

Denoncimi, 600 euro për certifikatë nga British Council
  • 2018-02-06

Denoncimi, 600 euro për certifikatë nga British Council

Fiks Fare denoncoi mbrëmjen e së hënës marrjen e certifikatave të gjuhës angleze në British Council, në Tiranë kundrejt një pagese prej 600 eurosh. Një person, pa bërë asnjëherë testim, mori certifikatën për njohuri të testit APTIS. Në vend të tij, shkoi dikush tjetër. Nëpërmj