Rezultate te kerkimit per termin: +Varrezat

Total: 5992
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:25.824Z

Rehabilitohen varrezat e Tufines

brbrKushdo qe ka te aferm apo te njohur qe prehen ne varrezat e Tiranes e di fare mire se si eshte gjendja e tyre Nisur nga kjo situate e trasheguar prej vitesh Bashkia e Tiranes ka filluar projektin e rehabilitimit fillimisht nga varrezat e Tufines Projekti per nderhyrje eshte shtrire ne nje siperf

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:26.240Z

Ersekë, vidhen varrezat e qytetit

Varrezat janë rikthyer në vendet e preferuara nga hajdutët, që synojnë objekte mermeri dhe bronzi për qëllime fitimi. Jo vetëm në zonën e Korçës, por dhe në atë të Kolonjës duket se varrezat dhe objektet e tyre dekorative në kushtet e mungesës së rojeve gjatë natës, kthehen në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:22.361Z

Dhunohen varrezat, asnjë i arrestuar

Të vdekurit nuk mund të prehen të qetë as një fshatin Mbrorje të Korçës. Ata kanë tërhequr edhe këtë herë autorët e grabitjeve të objekteve dekorative, duke zhvendosur fenomenin e dhunimit të varreve në një zonë rurale jo shumë larg qytetit. Ndërsa në juglindje të vendit ësht

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:14.555Z

Punimet për Rrëshen-Kalimash dëmtojnë varrezat

Punimet për autostradën Rrëshen-Kalimash kanë dëmtuar varrezat në fshatin Shtrungë në komunën Fan. Një prej familjeve të prekura është ajo e Ded Laskës, i cili thotë se aktualisht varrezat janë vetëm 30 cm nga skrapata e bërë për autostradën. MIRDITE- Autostrada Rrëshen-ka

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:29.677Z

Shirat në Lezhë, përmbyten varrezat

Shirat e rëna gjate 24 orëve të fundit në qytetin e Lezhës nuk kanë kaluar pa lënë gjurmë edhe në varrezat e qytetit. Pjesa jugore e këtyre varrezave ndodhet nën pushtetin e ujit dhe duket tepër e vështire që kjo situatë të ndryshojë në mënyrë të menjëhershme. Shkak i këty

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:38.743Z

Digjen varrezat e Korçës, policia nis hetimet

Autori i Lajmit: red.Një zjarr i shkaktuar në varrezat publike të qytetit të Korçës ka rrezikuar të dëmtojë me flakët e tij një numër të konsiderueshëm varresh, por është shuar falë pranisë së punonjësve të shërbimeve publike që janë caktuar për sigurinë dhe mirëmbajtjen e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:19.678Z

Varrezat murale, qytetarët pro idesë së Bashkisë

Projekt ideja e bashkisë së Tiranës për varrezat murale do të filloj me varrezat e vjetra prej disa dekadash. Po çfarë mendojnë qytetarët, janë dakort apo jo për varrezat murale për familjarët e tyre që kanë ndërruar j

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama