Rezultate te kerkimit per termin: +Varshav

Meta: total 1000 / total_found 2021 / time 0.001 / keyword[0] varshav / docs[0] 2021 / hits[0] 3080 /
No Pic available
  • 2017-06-16

Romain Gary apartamenti i vetvrasjes

Luan Rama Nê Ru du Bac kaloj shpesh. Dikur merrja mbesën time nga çerdhja dhe jo rrallë kur kaloja në nr.XXXX ngreja kokên sikur tê doja tê shikoja dikê. Sigurisht, banorin e dikurshëm Romain Gary, edhe pse ai nuk jetonte mê. Dhe atêherê, për pak çaste rijetoja diçka tê kêndshme m

No Pic available
  • 2017-06-15

Niset kontigjenti i parë shqiptar në Letoni. Kodheli: Garantojmë sigurinë e aleatëve lindorë (FOTO)

Në ambientet e Komandës Mbështetëse u zhvillua sot ceremonia e dërgimit të kontingjentit të parë të EOD (Explosive Ordnance Disposal), në misionin operacional të NATO-s në kuadër të prezencës së përforcuar në Letoni. Të pranishëm në ceremoni ishin ministrja e Mbrojtjes, Mimi Kod

No Pic available
  • 2017-06-14

Brukseli procedon në konfliktin për azilantët kundër Hungarisë, Polonisë e Çekisë

Meqenëse Hungaria, Polonia dhe Çekia nuk u kujdesën për shpërndarjen e azilantëve në BE, Komisioni i BE do të hapë procedurën për shkelje të kontratës. Hungaria ka njoftuar tashmë se do ta kundërshtojë atë. Nëpunësit e Brukselit duan të procedojnë kundër Hungarisë, Polonisë

Shorti, me kë mund të përballen klubet shqiptare në Europë
  • 2017-06-10

Shorti, me kë mund të përballen klubet shqiptare në Europë

Vetëm Skënderbeu do të jetë i pozicionuar në vazon e parë pra në atë të skuadrave favorite në shortin që do të hidhet në datën 19 Qershor në Nyon të Zvicrës, nga 4 klubet shqiptare që do të marrin pjesë në edicionin 2017-2018 të Kupave të Europës. Edhe nëse do të merrnin pj

Zyrtare, Olympiakos prezanton Besnik Hasin si trajner
  • 2017-06-08

Zyrtare, Olympiakos prezanton Besnik Hasin si trajner

Mungonte vetëm zyrtarizimi, që erdhi i përpiktë nëpërmjet kanaleve zyrtare të Olympiakosit. Klubi nga Pireu prezantoi Besnik Hasi-n si trajnerin e ri të skuadrës, me të cilin synon të vijojë dominimi në futbollin grek, por edhe ti japë skuadrës lavdi në kupat e Europës. Tekniku shqi

Besnik Hasi drejt stolit të Olimpiakosit në Greqi
  • 2017-06-05

Besnik Hasi drejt stolit të Olimpiakosit në Greqi

Besnik Hasi drejt stolit të Olimpiakosit. Ish-kapiteni i kombëtares shqiptare është kandidati kryesor për të marrë drejtimin e kampionëve të Greqisë, me zyrtarizimin që pritet të bëhet prej kësaj të hëne. 45-vjeçari i lindur në Gjakovë është përfolur prej disa javësh si altern

No Pic available
  • 2017-06-03

Historia e turkut që mbante si relike eshtrën e Skënderbeut

AVENTURIERI GJENIAL, SI PASARDHËS I SKËNDERBEUT (LIBRI KASTRIOTI I MADH I SHQIPËRISË I STEFAN ZANOVIÇIT) Nga Moikom Zeqo Të rrallë, të pabesueshëm dhe të patjetërsueshëm janë njerëzit në histori si Stefan Zanoviçi. Historia e jetës dhe e bëmave të tij është e jashtëzakonshme. A