Rezultate te kerkimit per termin: +Varshav

Total: 484
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:02.006Z

Varshavë, Topi darkë pune me Obamën

VARSHAVË- Presidenti shqiptar Bamir Topi i ndodhur në Varshavë ku merr pjesë në Samitin e 17-të të Presidentëve të Evropës Qendrore, ka zhvilluar mbrëmjen e sotme një darkë punë me Presidentin e Shteteve të Bashkuara të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:02.024Z

Jahjaga takon në Varshavë Obamën

PRISHTINË- Presidentja e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga, e cila po merr pjesë në Samitin e liderëve të Evropës Qendrore, që zhvillon punimet në Varshavë, u takua dje në mbrëmje me Presidentin e Shteteve të Bashkuara t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:01.744Z

Jahjaga konfirmon pjesmarrjen në Samitin e Varshavës

PRISHTINË- Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, ka konfirmuar pjesmarrjen e saj në Samitin e liderëve të shteteve të Evropës Qendrore në Varshavë. Zyra e Presidencës së Kosovës njofton se liderët pjesëmarrës do të dis

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:02.024Z

Sllovakia nuk e njeh si shtet,në Varshavë Kosova pa simbolet e shtetit

VARSHAVË- Polonia, si shteti organizator i samitit të 17 shefave të shteteve të Evropës Qendrore dhe Lindore, ka respektuar kërkesën e presidenti sllovak, Ivana Gasparovic që  Kosova të mos figuronte në këtë samit si shtet i pavarur.Pr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:01.471Z

Kosova në samitine Varshavës, Tadiçrefuzon pjesëmarrjen

PRISHTINE- Presidentja e Kosovës Atifete Jahjaga do të prezantojë Kosovën në samitin e Shteteve të Evropës Qendrore dhe Juglindore, që do të mbahet në Varshavë më 27 dhe 28 maj. Samiti i cili pritet të mbledhë krerë shtetesh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:43.084Z

Varshavë, Laitinen-Didit: FRONTEX mbështetje policisë shqiptare

VARSHAVE- Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit Artan Didi zhvilloi një vizitë pune në Selinë e FRONTEX në Varshavë. FRONTEX është Agjensia Europiane për menaxhimin e bashkëpunimit operacional në kufijtë e jasht&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:18.289Z

Në Varshavë e Pragë, protesta kundër pavarësisë së Kosovës

Gjatë fundjavës, nacionalistët në Varshavë dhe majtistët në Pragë do të organizojnë protesta kundër pavarësisë së Kosovës. Iniciativa “Polakët për Kosovën serbe” mban protestën sot në qen

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama