Rezultate te kerkimit per termin: +Vasileva

Meta: total 4 / total_found 4 / time 0.000 / keyword[0] vasileva / docs[0] 4 / hits[0] 4 /
Vasilevë, shpërthen bombola, vdesin 3 familjarë
  • 2012-02-10

Vasilevë, shpërthen bombola, vdesin 3 familjarë

DRENAS- Tre anëtarë të familjes Berisha nga fshati Vasilevë e Drenasit janë djegur nga zjarri, i cili ka përfshirë shtëpinë e tyre. Dyshohet se ata kanë mbetur nën rrënojat e tavanit, pasi zjarri ka përfshirë shtëpinë. Dy fëmijë, 13 dhe 14-vjeç, janë shpëtuar dhe po trajtohen n

No Pic available
  • 2012-02-09

Digjet shtëpia, shuhen 3 persona të një familjeje

PRISHTINË- Një zjarr i rënë në një banesë në fshatin Vasilevë të Drenasit, rajoni i Drenicës, në Kosovë ka shkaktuar nëj tragjedi familjare mesditen e sotme rreth orës 13:20 në familjen Berisha. Tre persona të s&eu

No Pic available
  • 2011-02-13

Ferronikeli përkujtoi Rexhepin

Nga Express më 13 shkurt 2011 në ora 12:25 Të shtunën në Drenas është mbajtur turneu i futbollit të vogël “Rexhep Rexhepi”, në të cilin morën pjesë tetë ekipe. Këtë turne e kanë organizuar drejtuesit e klubit të Ferronikelit, me të cilin përkujtuan dëshmorin e kombi

KEK, sistem modern për bartjen e hirit
  • 2011-02-11

KEK, sistem modern për bartjen e hirit

Nga Express më 10 shkurt 2011 në ora 21:48 Korporata Energjetike e Kosovës njofton se ka nisur implementimi i projektit për transport hidraulik të hirit nga blloqe e Termocentralit “Kosova A”. Kontraktori që kishte fituar në tender, kompania Dobersek do ta kryejë komplet punën