Rezultate te kerkimit per termin: +Vasili

Meta: total 1000 / total_found 7831 / time 0.004 / keyword[0] vasili / docs[0] 7831 / hits[0] 18815 /
Sherr në studion e Zhejit/ Aktori  Gazetarit: Mos më ndërprit, të betohem do të
  • 2019-04-05

Sherr në studion e Zhejit/ Aktori Gazetarit: Mos më ndërprit, të betohem do të

Aktori Laert Vasili, ka debatuar ashpër me gazetarin Gentian Gaba në studion e 360 Gradë, ndërsa e ka paralajmëruar se nëse e ndërpret do ti kthehet ashpër. Vasili ndërsa ironizoi me drejtuesin e emisionit Artur Zheji, lidhur me termin sondazh, iu kthye ashpër Gabës. Mos më ndërprit, se

Bujrum! Ku dhe kur të duan, Spiropali mesazh opozitës për zgjidhjen e krizës
  • 2019-04-05

Bujrum! Ku dhe kur të duan, Spiropali mesazh opozitës për zgjidhjen e krizës

Ministrja e shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali tha në Open se mazhoranca e ka ditur se opozita do të ndërmerrte një akt ekstrem si djegia e mandateve. Ne e kishim të qartë që opozita po shkonte drejt një zgjidhje ekstreme. Arsyet janë aty, nuk janë të fshehura, th

Rama të pranojë krizën, analistët: Ja pse na duhen zgjedhje të parakohshme
  • 2019-04-05

Rama të pranojë krizën, analistët: Ja pse na duhen zgjedhje të parakohshme

Në Open është duke u diskutuar për mënyrën sesi do të zgjidhet kriza politike në Shqipëri, me moderatoren Eni Vasili që ka kërkuar të dijë nga analistët nëse do të ketë një Krokodili 2, apo një paketë McAllister si në 2017. Sipas gazetarit Berat Buzhala, për tu zgjidhur kriza,

Vasili: Do vëmë drejtësi në vend, kryehajduti po rrjep shqiptarët
  • 2019-04-04

Vasili: Do vëmë drejtësi në vend, kryehajduti po rrjep shqiptarët

Ish-kreu i Grupit Parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili ka hedhur një sërë akuzash në drejtim të qeverisë. Vasili deklaroi se punësimet po bëhen në bazë të teserave të partisë dhe kjo është arsyeja që po i detyron shqiptarët që të largohen nga vendi. Më tej Vasili thekson se op

Kriza politike/ Ironia e Spiropalit: Më mirë engledisje me Murrizin sesa bojatisje!
  • 2019-04-04

Kriza politike/ Ironia e Spiropalit: Më mirë engledisje me Murrizin sesa bojatisje!

Elisa Spiropali, ministrja e Shtetit për marrëdhëniet me Parlamentin, deklaroi në emisionin Open të gazetares Eni Vasili se debati me opozitën e re në Parlament është më i mirë se ai me opozitën e Bashës. Duke replikuar me analistin Henri Çili, Spiropali tha se më mirë të kemi engle

No Pic available
  • 2019-04-02

Kryebashkiakja e Shkodrës: Krimi ka përdhunuar zyrtarë të lartë shtetërorë

Kryebashkiakja e Shkodrës, Voltana Ademi ka hedhur akuza shumë të forta në Open në lidhje me krimin që sundon në Shkodër Ajo ka thënë se ka edhe zyrtarë të lartë të shtetit që janë përdhunuar nga ana e përfaqësuesve të krimit. E pyetur nga Eni Vasili dhe Anila Basha, Ademi nuk k

ÇLIRIMI I SHTETIT NGA KRIMINALIZIMI, KRYEKAUZË E OPOZITËS
  • 2019-04-02

ÇLIRIMI I SHTETIT NGA KRIMINALIZIMI, KRYEKAUZË E OPOZITËS

Nga Petrit Vasili Shteti për shkak të puçit politik të kapjes nga Rilindja është shpërbërë strukturalisht,juridikisht dhe moralisht. Kryekauza e opozitës është natyrshëm vetëm e vetëm një: çlirimi i shtetit nga kapja dhe kriminalizimi përmes votës së lirë. Ringritja e shtetit n