Rezultate te kerkimit per termin: +Vatikanin

Meta: total 456 / total_found 456 / time 0.000 / keyword[0] vatikanin / docs[0] 456 / hits[0] 532 /
Kur CIA dashuronte një libër dashurie
  • 2017-06-21

Kur CIA dashuronte një libër dashurie

57 vjetori i vdekjes së Boris Pastërnak rikthen leximet e Doktor Zhivagos Doktor Zhivago nuk është vetëm një libër I bukur për dashurinë, por një libër që vazhdon të emancipojë shoqëri. Në 57 vjetorin e ndarjes nga jeta të Boris Pastërnak, botuesit e këtij romani në të gjithë b

No Pic available
  • 2017-05-24

VIDEO: Trump viziton Vatikanin, takim me Papa Françeskun

Presidenti amerikan Donald Trump ka vizituar Selinë e Shenjtë në Vatikan, pas vizitës në Arabinë Saudite dhe Izrael. Trekëndëshi fetar ka qenë me sa duket tema e parë e vizitës së Trump, i cili gjatë fushatës elektorale lëshoi shumë fjalë pa kontroll. Takimi Presidenti i fuqisë

Papa në Xhenova, ja kush është emigranti shqiptar që do gatuajë për të
  • 2017-05-21

Papa në Xhenova, ja kush është emigranti shqiptar që do gatuajë për të

Trembëdhjetë vite më parë, kur si shumë shqiptarë mori rrugën drejt Italisë në kërkim të një prespektive të re, ndoshta as nuk kishte dëgjuar për Vatikanin. 31-vjeçarin shqiptar Edison Lushaj rrugëtimi i tij si klandestin drejt shtetit fqinj, diku me këmbë dhe pastaj me makinë, d

No Pic available
  • 2017-05-05

Trump do të vizitojë Arabinë Saudite, Izraelin dhe Vatikanin

Presindeti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump do të vizitojë Arabinë Saudite, Izraelin dhe Vatikanin më vonë gjatë këtij muaji, gjatë turneut të tij të parë jashtë vendit si president. Shtëpia e Bardhë ka njoftuar se Trump do të qëndrojë në Vatikan më 24 maj, përpara se të m

No Pic available
  • 2017-04-11

Java e Pashkëve, blindohet Roma dhe Vatikani

Kryeqyteti italian Romë, është vënë nën mbikqyrje speciale në prag të festës së Pashkëve, që besimtarët katolikë presin ta kremtojnë këtë fundjavë. Autoritetet e turizmit parashikojnë se janë rreth gjysmë milionë turistë që do të mbërrijnë këtë fundjavë në kryeqytetin

No Pic available
  • 2017-03-10

Ministri i Jashtëm turk sfidon Gjermaninë me gjestin e Ujqërve Gri

Ministri i Jashtëm turk, Mevlut Çavusoglu ka promovuar ndryshimet kushtetuese të Turqisë në Hamburg të Gjermanisë, ndryshime të cilat i japin më shumë pushtet presidentit Rexhep Taip Erdogan. Gjatë tubimit, Çavusoglu ka formuar me duart e tij gjeste që nënkuptojnë përshëndetjen e Uj

Deklaratat e një serbi lunatik dhe pyetja: Kush u fut në politikë pas vitit 91 dhe misteri Damir Fazlliç?
  • 2017-01-08

Deklaratat e një serbi lunatik dhe pyetja: Kush u fut në politikë pas vitit 91 dhe misteri Damir Fazlliç?

Doni të shkatërroni shqiptarët? Vrisni një katolik dhe më pas akuzoni një mysliman Shteti shqiptar është lehtësisht i mundshëm të shkatërrohet nëse ekziston vullneti te shërbimet sekrete serbe Nëntoka serbe, me mbështetjen e shërbimeve të inteligjencës mund të shkaktojë në