Rezultate te kerkimit per termin: +Vatra

Meta: total 1000 / total_found 3534 / time 0.002 / keyword[0] vatra / docs[0] 3534 / hits[0] 6577 /
Ndërron jetë ish-deputeti i PD-së në Vlorë
  • 2019-04-09

Ndërron jetë ish-deputeti i PD-së në Vlorë

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Abedin Elmazi është ndarë nga jeta ditën e sotme. Lajmi është bërë i ditur nga kreu i PD-së, Lulzim Basha, përmes një shënimi në Facebook. Basha njofton ndarjen nga jeta të Elmazit, si dhe i shpreh ngushëllimet familjes. Me hidhërim të thellë m

Përplasje mes grave të politikës, Spiropali: Mos qani hallin e kalorësit o xhan!
  • 2019-04-01

Përplasje mes grave të politikës, Spiropali: Mos qani hallin e kalorësit o xhan!

Vatrat e zjarreve në vend kanë sjellë një lumë akuzash dhe përplasjes mes grave të politikës. Më herët gjatë ditës së sotme, ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka deklaroi se zjarret në vend janë të qëllimshme, duke theksuar se vetëm gjatë muajit mars janë regjistruar 243 vatra. P

Duhet qeveri tranzitore, Çili: Legjitimiteti i zgjedhjeve u prish rrugës!
  • 2019-03-18

Duhet qeveri tranzitore, Çili: Legjitimiteti i zgjedhjeve u prish rrugës!

Henri Çili, themelues i gazetës Liberale komentoi në Open krizën politike nw vend dhe protestat e opozitës. Ccili theksoi se opozita ka të drejtë të kërkojë një qeveri tranzitore, pasi ka pasur përgjime të aleatëve tw Shqipwrisw që kanë zbuluar tre vatra të prishjes së zgjedhjeve q

SAMITI PA DIASPORË
  • 2019-03-14

SAMITI PA DIASPORË

Nga: Petrit KUÇANA Kot shkoni! Nuk ka më ushqim! Kështu na presin këtej nga Nëna Shqipëri, që i vraftë Zoti i vraftë! Lajmëtari ishte rreth të shtatëdhjetave,me një plis në kokë dhe dukej sikur kishte marrë këtë mision që tu tregonte samitistëve që vijnë valë-valë drejt vendi

Zjarr i madh në aeroportin e Rinasit
  • 2019-02-23

Zjarr i madh në aeroportin e Rinasit

Një zjarr i madh ra pasditen e kësaj të shtune në një zonë shumë pranë Aeroportit ndërkombëtar të Rinasit. Flakët u përhapën me shpejtësi, të ndihmuara edhe nga era e fortë, por i menjëhershëm ishte edhe reagimi i zjarrfikësve, që shkuan të shumtë në numër dhe ndihmuan në

Bomba erdhi nga Elbasani, ja si u hodh në erë i forti i Shkodrës (VIDEO)
  • 2019-02-09

Bomba erdhi nga Elbasani, ja si u hodh në erë i forti i Shkodrës (VIDEO)

13 janari 2018 dukej një ditë brenda rutinës në qytetin e Shkodrës. Deri në çastin kur në afërsi të tregut shfaqet me makinën e blinduar Lulzim Kulla, një nga personazhet sfidues jo vetëm për kundërshtarët, por edhe për policinë. Në këtë çast, qetësia zëvendësohet me pamje l

Nga Konferenca e Paqes, ku u ndalua copëtimi i Shqipërisë
  • 2019-01-21

Nga Konferenca e Paqes, ku u ndalua copëtimi i Shqipërisë

Nga Bajram PEÇI PARIS-18 JANAR 1919 Data e sipërshënuar shënon për fatet e kombit shqiptar një moment historik. 100 vjet më parë lëmshi i çështjeve të paqëndrueshme për çështjen e kombit shqiptar ishte tragjik. Më 1913, ambasadorët në Londër i dhanë një zgjidhje të palogjikshm