Rezultate te kerkimit per termin: +Vaut

Meta: total 1000 / total_found 1528 / time 0.000 / keyword[0] vaut / docs[0] 1528 / hits[0] 2097 /
Koleksioni i fotografive të Franc Nopçës: Shqipëria në vitet 19031916
  • 2017-06-16

Koleksioni i fotografive të Franc Nopçës: Shqipëria në vitet 19031916

Ky koleksion me foto të rralla është publikuar në faqen e studiuesit Robert Elsie dhe janë realizuar në vitet 1903 1916 nga baroni Franc Nopça. Baroni Franz Nopca me kostum shqiptar   Ja çfarë shkruan Elsie për Nopçën: Shkencëtari dhe albanologu hungarez, Baroni Franc Nopça (Fran

No Pic available
  • 2017-06-14

Batuta e Ramës për Ndokën: Nardi si Messi, të gjithë largohen vetëm ai qëndron

Gjatë një takimi me banorë të Vaut të Dejës, kryeministri Edi Rama ka ironizuar Nard Ndokën, duke e cilësuar si futbollistin e famshëm Lionel Messi. Rama tha se pavarësisht çfarë ndodhë, Nard Ndoka është në Parlament edhe atëherë kur nuk e pret. U bë Nard Ndoka si me qenë Lionel

Skandal në Shkodër, INUV-i nuk prish dot murin pa leje
  • 2017-06-13

Skandal në Shkodër, INUV-i nuk prish dot murin pa leje

Në Bashkinë e Vaut të Dejës nuk zbatohet vendimi i prishjes së murit të paligjshëm. Rreth 30 familje të fshatit Ashtë, në bashkinë Vau i Dejës nuk mund të mbjellin tokat e tyre sepse u është bllokuar kanali vaditës dhe kullues. Një tjetër banor i këtij fshati ka bërë një mur rr

No Pic available
  • 2017-06-13

Rama batuta për Nard Ndokën: Si Lionel Messi, gjithmonë në fushë!

Gjatë një takimi me banorë të Vaut të Dejës, kryeministri Edi Rama ka ironizuar Nard Ndokën, duke e cilësuar si futbollistin e famshëm Lionel Messi. Rama tha se pavarësisht çfarë ndodhë, Nard Ndoka është në Parlament edhe atëherë kur nuk e pret. Rama: U bë Nard Ndoka si me qenë L

No Pic available
  • 2017-06-13

Rama: Votë të plotë për PS për të mos ndarë shtetin në copa

Rama u kërkoi një votë të plotë për PS qytetarëv të Vaut të Dejës për të ndërtuar një administratë shtetërore larg politikës dhe për të mos qenë të detyruar të ndajnë shtetin në copa. Rama: Vij te porta tjetër që është porta e administratës që është një portë e mbyl

No Pic available
  • 2017-06-13

Rama: Porta e drejtësisë do hapet vetëm nga Partia Socialiste

Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar një takim me banorët e Vaut të Dejës. Shefi i qeverisë e ka vënë theksin tek reforma në drejtësisë, duke premtuar se gjërat do të ndryshojnë shumë pozitivisht për shqiptarët sapo Vettingu të nisë të marrë jetë. Shtëpia e shtetit tonë mund t

No Pic available
  • 2017-06-11

Bushati: Mos votoni figura të konsumuara

Banorët e Bashkisë së Vaut të Dejes nuk duhet të votojnë figura të konsumuar si Ndoka apo Uldedaj. Ka qenë ky mesazhi i ministrit të jashtëm Ditmir Bushati gjatë një takimi me të rinjtë e zonës bashkë me kandidatët për deputetë Majlinda Lacej dhe Alfons Babani. Ditmir Bushati: Duh