Rezultate te kerkimit per termin: +Vazhdoni

Meta: total 1000 / total_found 3251 / time 0.001 / keyword[0] vazhdoni / docs[0] 3251 / hits[0] 3739 /
Si ti njohësh hebrejtë! Titulli tronditës i një gazete polake
  • 2019-03-14

Si ti njohësh hebrejtë! Titulli tronditës i një gazete polake

“Si t’i njohësh hebrenjtë”. Është hapur një polemikë e zjarrtë në Poloni për titullin me të cilin një e përjavshme e ekstremit të djathtë hapi faqen e saj të parë. Publikimi, “Tylko Poska”, është pjesë e marrjes së ryshfetit për deputetët e Varshav

Letrat e Geraldinës për Mustafa Krujën: Mbreti është optimist!
  • 2019-03-05

Letrat e Geraldinës për Mustafa Krujën: Mbreti është optimist!

Mbreti Zog dhe Mustafa Kruja ish kryeministër i Shqipërisë, kanë vijuar komunikimin e tyre mbi çështjen shqiptare dhe gjatë mërgimit. Ekziston një korrespodence e gjatë letrash, që janë nënshkruar nga Mbretëresha Geraldinë, që tregojnë ruajtjen e raporteve dhe në mërgim. Më posht

Medalja e Mirënjohjes për ikonën e humorit Skënder Sallaku, një rrugë në Tiranë me emrin e tij
  • 2019-02-12

Medalja e Mirënjohjes për ikonën e humorit Skënder Sallaku, një rrugë në Tiranë me emrin e tij

Një nga rrugët e kryeqytetit do të mbajë shumë shpejt emrin e ikonës së humorit shqiptar, Skënder Sallaku, i cili u nda nga jeta 5 vite më parë. Në përvjetorin e ndarjes nga jeta të aktorit të njohur, kreu i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj priti në një takim familjarë të tij,

Si ti kërkojmë falje një gruaje?
  • 2019-02-10

Si ti kërkojmë falje një gruaje?

Keni bërë një gabim dhe mendoni se ajo nuk do tua falë. Sigurisht që këtu nuk futet tradhtia, për të do tu duhet të japim leksione të tjera. Por po flasim për gabimet e përditshme të jetës në çift që janë të pashmangshme. Të gjithë zemërohemi me njëri tjetrin, pasi nuk ishim n

Basha: Në 16 shkurt populli do marrë në dorë fatet e tij!
  • 2019-02-07

Basha: Në 16 shkurt populli do marrë në dorë fatet e tij!

Kryetari i Partisë Dempokratike, Lulzim Basha ka deklaruar se vendi ndodhet në një krizë të thellë ekonomike dhe politike. Sipas tij, përgjegjësi i vetëm është kryeministri Rama. Çdo ditë ka ngjarje tragjike, të tmerreve nëpër shkolla, janë trefishuar rastet e vrasjeve. Raste të p

No Pic available
  • 2019-02-05

Bota drejt harmonisë fetare? Puthje mes Papa Françeskut dhe Imamit të Egjiptit

Papa Françesku dhe Imami i Egjiptit Al-Alzhar Sheikh Ahmed al-Tayeb u takuan dje në Abu Dhabi, ku u përqafuan me njëri-tjetrin dhe bënë thirrje për paqe. Dy liderët fetarë nënshkruan një deklaratë me shpresën e tyre për paqe në botë dhe mirëkuptimin e qenies njerëzore. Dokumenti u

Ekspozita në Berlin, Rama: Sdo plakem keq, jo si ata që
  • 2019-01-28

Ekspozita në Berlin, Rama: Sdo plakem keq, jo si ata që

Kryeministri Edi Rama hapi të premten në Berlin, një ekspozitë personale në galerinë Carlier/Gebauer, ku ndryshe nga herët e tjera që kishte ekspozuar piktura, këtë herë i ofroi publikut skulpturat e tij në projektin e quajtur Work. Ekspozita e Ramës do të qëndrojë e hapur për rret