Rezultate te kerkimit per termin: +Vdekur

Meta: total 1000 / total_found 46389 / time 0.020 / keyword[0] vdekur / docs[0] 46389 / hits[0] 64225 /
No Pic available
  • 2017-06-26

70-vjeçari largohet nga azili për të konsumuar lëndë narkotike

Një burrë i sëmurë ka kërkuar që të dalë jashtë azilit ku kishte një staf i cili kujdesej për të pasi dëshironte të konsumonte lëndë narkotike në ditët e fundit të jetës. Patrick Dave u diagnostikua me kancer në dhjetorin e 2016 dhe i kanë mbetur ditët e fundit të jetës, të

No Pic available
  • 2017-06-26

OKB jep alarmin për epideminë e kolerës në Jemen

Arabia Saudite ka dhuruar 66.7 milionë dollarë për të mbështetur përpjekjet e UNICEF-it dhe Organizatës Botërore të Shëndetësisë për të luftuar kolerën në Jemen. Stephen OBrien, Nënsekretari i Përgjithshëm i OKB-së për Çështje Humanitare tha dje se mendohet se numri i të infe

Mbytet anija turistike në Kolumbi, gjashtë të vdekur
  • 2017-06-26

Mbytet anija turistike në Kolumbi, gjashtë të vdekur

Të paktën gjashtë persona kanë humbur jetën pasi një anije pasagjerësh është fundosur në veriperëndim të Kolumbisë. Autoritetet thanë se 133 njerëz janë shpëtuar, por 16 persona vazhdojnë të jenë të zhdukur. Anija Almirante u mbyt pranë qytetit turistik Guatape. Disa të mbijet

No Pic available
  • 2017-06-25

Arrin në 148 numri i të vdekurve nga zjarri në Pakistan

Ka arritur në 148 numri i personave të vdekur në Pakistan pasi një kamion cisternë u përmbys në një autostradë, në jugperëndim të qytetit Multan. Personat ishin duke u munduar të merrnin karburantet nga rrjedhjet e kamionit. Policia u mundua që të lokalizojë vendin pas incidentit kur

Vazhdojnë kërkimet në Sishuan të Kinës
  • 2017-06-25

Vazhdojnë kërkimet në Sishuan të Kinës

Ekipet e shpëtimit në Kinë po përpiqen të nxjerrin trupat e mbuluar nga balta gjatë rrëshqitjes së dheut në provincën jugperëndimore Sishuan. Zyrtarët thonë se 93 vetë ende figurojnë të zhdukur pas katastrofës natyrore që ndodhi dje në fshatin malor Xinmo. Një çift me foshnjën

140 të vdekur dhe 80 të plagosur pas shpërthimit të një cisterne në Pakistan
  • 2017-06-25

140 të vdekur dhe 80 të plagosur pas shpërthimit të një cisterne në Pakistan

Autoritetet në Pakistan thanë se një cisternë e përmbysur që u përfshi nga flakët të dielën, la pas vetes 140 persona të vrarë, të cilët ishin grumbulluar për të mbledhur karburantin që po rridhte. Autoritetet thanë se mbi 80 veta janë plagosur nga shpërthimi dhe shumë syresh ja

Turqi, vdesin 5 persona nga rryma elektrike në pishinë 
  • 2017-06-24

Turqi, vdesin 5 persona nga rryma elektrike në pishinë 

Tre fëmijë dhe dy të rritur kanë vdekur nga rryma elektrike në një pishinë në veriperëndim të Turqisë. Incidenti ka ndodhur në qytetin Akyazi në provincën Sakarya. Menaxheri i pishinës bashkë me djalin e tij janë përpjekur ti ndihmojnë duke i dërguar edhe në spital, por që asn