Rezultate te kerkimit per termin: +Veanrisht

Meta: total 441 / total_found 441 / time 0.000 / keyword[0] veanrisht / docs[0] 441 / hits[0] 548 /
No Pic available
  • 2010-09-02

Maqedoni, regjistrimi alarmon shqiptarët

BDI e Ali Ahmetit krkon nj mbikqyrje ndrkombtare t t gjith procesit Bashkimi Demokratik pr Integrim krkoi mbikqyrje ndrkombtare t procesit t regjistrimit t popullats s Maqedonis, i cili duhet t realizohet n fillim t 2011-s. Kjo krkes sht mbshtetur te mosbesimi i shqiptarve ndaj Entit Shtetror t Stat

No Pic available
  • 2010-09-02

Dritëro Agolli: Shkrimtarët shqiptarë, të fiksuar pas diktaturës

Nga nj sondazh n librarit m t mdha n Tiran, letrsia shqiptare lexohet shum m pak se letrsia e huaj e prkthyer n gjuhn shqipe. Cilat jan sipas jush shkaqet e nj raporti t till? Shkrimtart shqiptar nuk i prekin m plagt e jets, tragjedit dhe kontradiktat e theksuara t shoqris son. Shkrimtart tan kan l

No Pic available
  • 2010-09-02

Për Rat, Shqipëria është e paparashikueshme dhe ambicioze

Kundrshtari Edhe pse n letr, Shqipria nuk sht aspak favorite prball Rumanis, kundrshtart po mundohen n maksimum t mos i nnvlersojn kuqezinjt e Josip Kuzhes. Mbrojtsi i Shakhtar Donetsk, Razvan Rat, u shpreh dje se Shqipria, kundrshtari i par n Euro 2012, mund t duket nj rival i kalueshm, por ai nuk

No Pic available
  • 2010-09-02

Julia Gillard: Një lojë e rrezikshme

N fund t qershorit u b gruaja e par q drejtonte qeverin australiane. Por pas zgjedhjeve t 21 gushtit e ardhmja e saj politike sht e paqart Pyetja sht e drejtprdrejt dhe Julia Gillard, Kryeministrja e Australis prej dy muajsh, nuk arrin ta shmang. A do ta shptoj qeverin laburiste, duke fituar zgjedhj

No Pic available
  • 2010-09-01

Shteti shqiptar, thirrje Kinës: Njih zyrtarisht Kosovën

Delegacioni i PKK-së, takime me Topin dhe Berishën. Berisha: Vendimi i GJND-së qartësoi shpalljen e pavarësisë së Kosovës Shteti shqiptar prmes Presidentit Bamir Topi dhe Kryeministrit Sali Berisha i krkon Kins q t njoh zyrtarisht shtetin e Kosovs. Presidenti i Republiks

Kuvendi me imazh të ri, seancat bëhen me sallë ovale
  • 2010-09-01

Kuvendi me imazh të ri, seancat bëhen me sallë ovale

Punimet nuk kan prfunduar, ndrkoh q kostoja ka arritur shifrn e 79 milion lekve Ndryshon pas 60-vjetsh imazhi i salls s Parlamentit. Dizenjoja e re e salls s Kuvendit do t ket formn ovale, kryetarja e parlamentit do t vazhdoj t ulet n qendr t salls, dhe edhe pas imazhit t ri, deputett do t ndjekin

No Pic available
  • 2010-09-01

Rritja e çmimeve, BSH bën me faj qeverinë

Fullani: N rrezik inflacioni dhe dobsimi i lekut. Kreditimi pr konsum, i vshtir Banka e Shqipris pranon se nj pjes e mimeve kan psuar rritje si pasoj e vendimeve t marra direkt apo indirekt nga qeveria. Pa dashur t forcoj tonet mbi fenomenin e “shtrenjtimit”, guvernatori i Banks s Shqipr