Rezultate te kerkimit per termin: +Veanrisht

Total: 436
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:24.611Z

MSH dhe Kryqi Kuq, apel për dhurimin e gjakut

Nisms s Ministris s Shndetsis pr t dhuruar gjak n mnyr vullnetare i sht bashkuar Qendra Kombtare e Transfuzionit t Gjakut dhe Kryqi i Kuq Shqiptar. Stafi i ktyre dy institucioneve ka dhuruar gjak n mnyr vullnetare ndrsa kanthirrje q t gjith qytetart t'i bashkohn ksaj nisme, veanrisht tani kur nevoja

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:25.937Z

Rritja e çmimit të grurit mund të sjellë protesta të ashpra

Zonat m t prekshme, Europa dhe Lindja e Mesme Rritja e mimit t grurit t shkaktuar nga zjarret q ran n Rusi do t ushtrojn nj presion edhe m t madh ndaj popullsive t Lindjes s Mesme, Ameriks s Veriut dhe Europs, popullsi q vitet e fundit kan mbajtur mbi supe peshn e rnd t krizs ekonomike t shkaktuar k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:19.116Z

Berisha pret delegacionin e Bankës Islamike për Zhvillim

Kryeministri paraqiti prioritetet kombtare me interes pr investim nga Banka Islamike t tilla si financimin e segmentit Tiran - Elbasan apo Berat – Tepelen, investimet n fushn e energjis, bujqsis, shndetsin. Gjat nj takimi q ai pati me nj delegacion t Banks Islamike pr Zhvillim, kryesuar nga Zv

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:19.130Z

Berisha: Banka Islamike, financim segmentit Tiranë - Elbasan

Kryeministri Sali Berisha i paraqiti BIZH-it prioritetet kombtare me interes pr investim nga Banka Islamike t tilla si financimin e segmentit Tiran - Elbasan apo Berat - Tepelen, investimet n fushn e energjis, bujqsis, shndetsis dhe me furnizimin me uj. Berisha priti dje nj deleg

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:04.324Z

Meta e Rama përplasen në Sarajevë

Rasmussen: Në qershor 2010, qytetarët e Shqipërisë pa viza drejt BE-së Dy kundrshtar politik t fort n vend, por u duhet t ulen n t njjtat tryeza n takimet e s majts. Edi Rama dhe Ilir Meta kan qen t dy t ftuar n nj konferenc t s majts evropiane n Sarajev, ku n fjalime apo n t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.395Z

Goldman Sachs kërkonte të shkatërronte Kinën

Botimi Libri bestseller i nj gazetari kinez pr prapaskenat e flliqura t kompanis s “Wall Street” “Goldman Sachs & Co” gzojn n Shtetet e Bashkuara t Ameriks reputacionin e nj banke me ndikim shum t madh n krijimin e krizs s fundit financiare n vend. Por, s fundi, kjo bank

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.990Z

Berisha takon Merkel

Kryeministri Sali Berisha, ka zhvilluar sot nj takim me kancelaren gjermane Angela Merkel. Gjat takimit kancelarja Merkel i shprehu Kryeministrit Berisha urimet m t mira pr progresin e arritur nga Shqipria gjat viteve t fundit n t gjitha fushat, veanrisht n luftn kundr krimit t organizuar dhe korrup

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama