Rezultate te kerkimit per termin: +Vehipi

Meta: total 15 / total_found 15 / time 0.000 / keyword[0] vehipi / docs[0] 15 / hits[0] 19 /
Ditari i Kroit Urdhri i Nexhmijes Lleshi e Peza jo ne vilen e Enverit
  • 2014-09-05

Ditari i Kroit Urdhri i Nexhmijes Lleshi e Peza jo ne vilen e Enverit

e Merkure 3 Shtator 20141345 pm p classwp-caption-text ENVER HOXHA DHE MYSLYM PEZAbrbrHaxhi Kroi U perjashtuan nga protokolli me porosi te vecantebrbrRamizi e Nexhmija hoqen emrat e tyre nga lista e te ftuarve per festen e 75-vjetorit te udheheqesit brbrPak jave para festes se

Pranvera e hidhur e Sandër Prosit
  • 2014-01-09

Pranvera e hidhur e Sandër Prosit

Një udhëtim në galerinë e personazheve të Sandër Prosit në 94-vjetorin e lindjes  Ai nuk mundi ta mbante më brenda vetes shqetësimin e tij. As ditët e gjata në det, shëtitjet e pasditeve në ato kohë xhirimesh nuk e qetësuan dot burrin me flokët e shpupuritura dhe vështrimin e

No Pic available
  • 2011-05-29

Shkolla e policise, 224 fituesit ne rrethe

Kandidatët për Shkollën e Policisë nga qarqet Elbasan, Berat, Vlorë, Korçë dhe Gjirokastër iu nënshtruan dje testit me shkrim. Aplikantët për Shkollën Bazë të Policisë për “Patrullë të Përgjithshme” kanë qenë plot 450 kandidatë, por prej tyre janë zgjedhur fitues v

No Pic available
  • 2010-07-22

Shtëpëzi, një udhëtim në fshatin pa njerëz

Barinjtë e zonës strehojnë bagëtinë në oborret e shtëpive të braktisura rrëzë malit të Picarit Prej më shumë se një dekade, pjesa më e madhe e fshatrave malorë në rajonin jugor të vendit po tkurret ndjeshëm. Disa prej tyre, edhe pse para 10-15 vjetësh numëronin jo më pak se 150

No Pic available
  • 2009-09-16

Fondet e partive, raporti do publikohet me 2 nëntor

 BLEDAR HOTIKomisioni Qendror i Zgjedhjeve përzgjedh emrat e kontabilistëve që do të hetojnë financimin e partive politike në fushatën elektorale të 28 qershorit. KQZ-ja përzgjodhi dje me anë të shortit publik të 27 ekspertët kontabël të licencuar, të cilët do të kryejnë audi

No Pic available
  • 2009-09-15

KQZ: Zbardhja e financave te partive, 27 ekspertet

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve caktoi dje 27 ekspertet kontabel per auditivin e fondeve te zgjedhjeve. Gjithashtu, ekspertet do te kryejne kontrollet per fondet e perfituara dhe te shpenzuara nga subjektet zgjedhore gjate fushates elektorale per zgjedhjet e 28 qershorit. Sipas Kodit Zgjedhor (neni 9

No Pic available
  • 2009-09-15

Fushata, ja kush do t‘i hetojë partitë politike

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve nisi dje procesin e verifikimit të shpenzimeve të fushatës nga subjektet zgjedhore për zgjedhjet e 28 qershorit. Procedura e verifikimit nis me hedhjen e shortit, i cili përcaktoi emrat e ekspertëve kontabël që do të verifikojnë partitë. Në garë ishin 27 e