Rezultate te kerkimit per termin: +Veizi

Meta: total 1000 / total_found 1171 / time 0.000 / keyword[0] veizi / docs[0] 1171 / hits[0] 1901 /
21 Janari, Berisha: Nuk u vra asnjë, Garda bëri detyrën
  • 2019-02-13

21 Janari, Berisha: Nuk u vra asnjë, Garda bëri detyrën

Sali Berisha në emisionin Byro Politike në Abc News se më 21 Janar të 2011, nuk është vrarë asnjë, ndonëse mbeten të vdekur 4 persona përballë Kryeministrisë që drejtohej prej tij. Ndërkohë, ai i kërkoi Ramës që të qëndrojë të shtunën në zyrë dhe të ndjekë nga afër prote

Rama kujton të vrarët e 21 janarit, kurora me lule në Bulevard (Foto)
  • 2019-01-21

Rama kujton të vrarët e 21 janarit, kurora me lule në Bulevard (Foto)

Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar homazhe në nder të 4 viktimave të 21 janarit. I shoqëruar nga familjarët e të vrarëve, Rama vuri lule në bulevardin Dëshmorët e Kombit, ku u vranë 4 personat. Pas homazheve që zgjatën pak minuta, kreu i qeverisë iu drejtua ambienteve të kryeministri

8 vite nga 21 janari, Ndreu: Ngjarje e harruar e drejtësisë, PS ka faj
  • 2019-01-21

8 vite nga 21 janari, Ndreu: Ngjarje e harruar e drejtësisë, PS ka faj

Plot 8 vite nga tragjedia e 21 Janarit, ku gjetën vdekjen katër protestues të pafajshëm në Bulevard gjatë protestës së Partisë Socialiste përpara kryeministrisë, drejtësia ende nuk është vënë në vend. Këtë gjë e ka shprehur edhe  deputeti i PS, Pjerin Ndreu nëpërmjet një post

21 Janari, familjarët e Ziver Veizit: Vrasësit nuk janë dënuar ende
  • 2019-01-20

21 Janari, familjarët e Ziver Veizit: Vrasësit nuk janë dënuar ende

Një ditë para përvjetorit të 8 të 21 Janarit, familjarët e viktimave kërkojnë që drejtësia të vihet në vend. Edhe pse qeveria i ka shpallur dëshmorë 4 viktimat që u vranë para kryeministrisë gjatë protestës së opozitës së atëhershme në 2011-ën dhe ka akorduar një kompensim

No Pic available
  • 2018-12-07

Kuvendi zgjedh 8 anëtarët e KED (Emrat)

Ashtu siç pritej, Kuvendi ka hedhur shortin për zgjedhjen e 9 anëtarëve në Këshillin e Emërimeve në Drejtësi. Shorti u hodh nga Kuvendi pas refuzimit të Presidentit Ilir Meta për të mos e hedhur për shkak të vakumit ligjor. Shorti ka nxjerrë 8 fitues duke lënë një vend vakant nga G

Kuvendi zgjedh 8 anëtarët e KED pas refuzimit të Metës
  • 2018-12-07

Kuvendi zgjedh 8 anëtarët e KED pas refuzimit të Metës

Kuvendi ka hedhur shortin për zgjedhjen e 9 anëtarëve në Këshillin e Emërimeve në Drejtësi. Shorti u hodh nga Kuvendi pas refuzimit të Presidentit Ilir Meta për të mos e hedhur për shkak të vakumit ligjor. Shorti ka nxjerrë 8 fitues duke lënë një vend vakant nga Prokuroria e Apelit,

Ishte shpallur në kërkim për trafik droge, arrestohet 31-vjeçari nga Saranda
  • 2018-10-06

Ishte shpallur në kërkim për trafik droge, arrestohet 31-vjeçari nga Saranda

Policia e Sarandës ka arrestuar një 31-vjeçar të shpallur në kërkim për trafik droge. Mësohet se është arrestuar në flagrancë shtetasi Ervis Veizi, 31 vjeç, banues në fshatin Metoq të Sarandës. Veizi ishte në kërkim prej muajit shkurt të këtij viti. Ai ishte i kërkuar si pjesë