Rezultate te kerkimit per termin: +Veli +Jahja

Total: 27
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:35.244Z

Veli Bej Këlcyra, firmëtari i panjohur i pavarësisë

Share Në Këlcyrë ka pak gjurmë të tyre. Rrënojat e sarajeve madhështore dhe një gurore që u është afruar përfund themeleve duke kërcënuar ekzistencën e tyre, janë dëshmia e vetme e Familjes Këlcyra. Familja më e madhe feudale e Jugut të Shqipërisë, është sot një histori e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:19.607Z

Shpërthimi në Kurum, vdes metalurgu tjetër

Pas 5 ditësh në koma cerebrale, mëngjesin e djeshëm ndërroi jetë metalurgu i dëmtuar Veli Jahja Vëllai: Kishte 35 vite në këtë punë dhe ishte dëmtuar shumë herë. Shteti të ndihmojë familjen TIRANË- Pas disa ditësh në gjendje koma metalurgu Veli Jahja ka ndërruar jetë n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:19.599Z

Shperthimi, vdes metalurgu i dyte

Thellohen pasojat e shperthimit te furres se uzines se celiqeve ne Elbasan. Dje ka vdekur, ne Spitalin Ushtarak te Tiranes, edhe metalurgu i dyte. Veli Jahja, 54 vjec, me banim ne lagjen

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:19.590Z

Kryeministri Berisha, vizite metalurgut

TIRANE - Kryeministri Sali Berisha vizitoi dje ne repartin e djegieve ne Spitalin Ushtarak te Tiranes, metalurgun Veli Jahja. Punetori i plagosur rende ne shperthimin e ndodhur dy dite me pare, ne Uzinen e Shkrirjes se Celiqeve ne Elbasan, eshte duke u trajtuar ne kete spital. Kryeministri u interes

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:19.585Z

Tmerr në Metalurgjik, 1 i vdekur, 10 të plagosur

Dhjetë punëtorë të tjerë ndodhen të plagosur në spital. Dyshimi, shpërtheu një predhë e mbushur që po shkrihej Elbasan, tmerr në Metalurgjik,shpërthen furra e çelikut, 1 i vdekur ELBASAN- Shpërthen një nga furrat e shkrirjes së Uzinës së Çelikut në Elbasan duke shk

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:19.603Z

Elbasan, Inspektorati i Punës mbyll "Kurum"-in

Prokuroria, hetime për zbardhjen e shkaqeve. Shkëputja e Tubave ftohëse dhe lagështira në skrap, pistat kryesore Miço: Masa te pamjaftueshme teknike e standarde të pazbatuara. E mbyllur deri në plotësimin e kushteve ELBASAN-Dy ditë pas ngjarjes që i mori jetën një punëtori dh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:22.285Z

Tragjedia në Metalurgjik, vdes edhe metalurgu i dytë

Janë shuar shpresat për jetën e metalurgut elbasanas që u dërgua me urgjencë në Spitalin Ushtarak të kryeqytetit për kurimin e tij. Veli Jahja, 57 vjeç, ka ndërruar jetë në mëngjesin e djeshëm, edhe pse ndërhyrja e specialistëve të Spitalit Ushtarak ishte sa profesionale, aq dhe e

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama