Rezultate te kerkimit per termin: +Veliajt

Meta: total 1000 / total_found 2067 / time 0.001 / keyword[0] veliajt / docs[0] 2067 / hits[0] 3096 /
Gazetari i njohur: Veliaj është rivali i Ramës
  • 2019-03-26

Gazetari i njohur: Veliaj është rivali i Ramës

Të shtunën Veliaj shpalli zyrtarisht kandidaturën për një mandat të dytë në drejtimin e Bashkisë së Tiranës. Por në studion e Top Talk, botuesi Henri Çili shprehet se shpallja e kandidaturës nga ana e Veliajt është më tepër se thjesht një kandidaturë lokale. Sipas tij, kryebash

Kongresi i PS/ A ka pasur përplasje mes Edi Ramës dhe Blerina Gjylametit?!
  • 2019-03-25

Kongresi i PS/ A ka pasur përplasje mes Edi Ramës dhe Blerina Gjylametit?!

Partia Socialiste zhvilloi të shtunën që lamë pas, Kongresin e saj të radhës ku edhe u konfirmuan 7 kandidatë për zgjedhjet lokale të 30 qershorit, mes tyre edhe kryebashkiaku i Tiranës Erion Veliaj. Por, duket se Kongresi i PS që hodhi edhe bazat e përgatitjes për procesin e ardhshëm

No Pic available
  • 2019-03-25

Shfaqet për herë të parë në publik nëna e Veliajt, bekon të birin për mandatin e dytë (Foto)

Ditën e shtunë, kryebashkiaku Erion Veliaj u rikonfirmua për një tjetër mandat në kryeqytet. Në këtë ditë të rëndësishme nuk kishin si të mungonin njerëzit e dashur për qytetarin e parë të Tiranës. Mes mijëra personave në shesh ishte bashkëshortja e Veliajt, por edhe nëna e t

No Pic available
  • 2019-03-24

Përllogaritja/ Ja sa qytetarë ishin në shesh tek hapja e fushatës së Partisë Socialiste!

Ditën e djeshme njëherësh me punimet e Kongresit, Partia Socialiste u angazhua edhe në sigurimin e një pjesëmarrje masive në takimin për BashkinëQëDuam, që këtë herë përkonte me rikonfirmimin e kryebashkiakut Erion Veliaj si kandidat për një mandat të dytë në Tiranë. Numri i pje

Rrugë 2 mln euro mes Liqenit dhe Gardës, PD: Plan Veliaj-Rama për
  • 2019-03-24

Rrugë 2 mln euro mes Liqenit dhe Gardës, PD: Plan Veliaj-Rama për

Partia Demokratike, nëpërmjet zëdhënëses Ina Zhupa ka akuzuar sot kryebashkiakun e Tiranës, Erjon Veliaj dhe kryeministrin Edi Rama se kanë shpallur ndërtimin e një rruge prej 2 milionë eurosh në zonën e Gardës së Republikës. Sipas Zhupës ajo do tu shërbejë disa kullave të reja t

No Pic available
  • 2019-03-22

Është kundërshtari i, Kryemadhi zbulon kush e ka sulmuar Ralf Gjonin

Ralf Gjoni pas betimit në Kuvend, në daljen e parë për mediat si deputeti më i ri i LSi e sulmoi indirekt kryetaren e LSI, Monika Kryemadhi duke thënë se është kundër lidershipit të kësaj force politike që mbështet dhunën dhe politikën e çizmes dhe bojës. Deklarata e Gjonit, duket

No Pic available
  • 2019-03-22

Transformohet sheshi Nënë Tereza, gati froni për Erion Veliajn (FOTO)

Nesër në sheshin Nënë Tereza PS hap fushatën për Tiranën. Kryetari i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj ka ftuar qytetarët që të marrin pjesë masivisht në takimin e nesërm Bashkia që duam që do të zhvillohet në sheshin Nënë Tereza. Ndërkohë, mësohet se gjithçka është gati