Rezultate te kerkimit per termin: +Velipoj

Meta: total 1000 / total_found 2712 / time 0.001 / keyword[0] velipoj / docs[0] 2712 / hits[0] 5269 /
No Pic available
  • 2017-06-26

Aksident në Shkodër- Velipojë, tre të plagosur

Një aksident rrugor ka ndodhur rreth orës 11.10 në rrugën Shkodër-Velipojë, në vendin e quajtur Urae Gjolulit, ku janë plagosur tre persona. Informacionet paraprake të policisë bëjnë të ditur se kanë dalë nga rruga automjeti me targë AA 820 LO dhe SK 1788 AI. Të plagosurit janë dë

Plazhet, ja harta e ndotjes në të gjithë vendin
  • 2017-06-26

Plazhet, ja harta e ndotjes në të gjithë vendin

Vlora dhe Durrësi vitin e kaluar patën plazhet me të ndotura, ndërsa plazhet më pastra i takojnë Velipojës, Dhërmiut, Himarës, Borshit dhe Sarandës sipas monitorimeve që ka bërë Ministria e Mjedisit dhe që janë referuar për publikun nga INSTAT. Raportet e monitorimit përfshijnë shu

No Pic available
  • 2017-06-12

Një vit nga vdekja e 4 të rinjve, Kthesa e Vilunit mbetet sërish rrezik vdekjeje

Pothuajse një vit nga vdekja e katër të rinjve në kthesën e Vilunit, rrugës së plazhit të Velipojës, asgjë nuk ka ndryshuar. Segmenti ka mbetur i pashtruar dhe pa ndriçim, ndërsa në fund të tij qëndron ende pengesa me rrota makinash vendosur aty pas aksidentit tragjik. Bashkia e Shkod

No Pic available
  • 2017-06-12

Rama inspekton punimet në rrugën Shkodër-Velipojë: U bë pas çerek shekulli

Pjesë e programit të rilindjes urbane është edhe rruga Shkodër-Velipojë. Gjatë inspektimit, kryeministri Rama dhe se kjo rrugë është një vepër arti dhe e rëndësishme ëhstë që pas çerek shekulli u bë. Rama:Të shtonim dhe një fond tjetër më pas për ta bërë të gjithën si kur

No Pic available
  • 2017-06-09

Nxënësit e shkollave aksion për pastrimin e pyllit të Vilunit në Velipojë

Nën ngjyrat e Europës por në një ditë ndryshe, të rinjtë e shkollave të Shkodres zgjodhën të pastrojnë pyllin e Vilunit në plazhin e Velipojës. Në këtë formë qendra e Informimit te Bashkimit Europian në këtë qytet, nisi veprimtaritë e Javës se Diplomacisë për Klimën. Mesazhi

No Pic available
  • 2017-05-22

Zonat e mbrojtura në Shkodër, në dispozicion të turizmit

Zonat e Mbrojtura janë në dispozicion te zhvillimit te Turizmit, dhe Ministria e Mjedisit synon që turizmi në Shqipëri të jetë gjithëvjetor dhe jo sezonal. Nga Velipoja, në Ditën e Zonave të Mbrojtura, zv/ministri i Mjedisit, Kledi Xhaxhiu, i ka bere thirrje pushtetit vendor te mbajë pas

No Pic available
  • 2017-05-20

Sherr mes të rinjve në Velipojë, plagosen 2 vetë me armë zjarri

Një plagosje me armë zjarri ka ndodhur në Velipojë. Ngjarja ka ndodhur në afërsi të rezervuarit, ku burime për BalkanWeb bëjnë me dije se ka dy persona të lënduar nga ngjarja. Po të njëjtat burime raportojnë se disa të rinjtë u përfshinë në një sherr, që më pas përshkallëzoi