Rezultate te kerkimit per termin: +Velipojs

Total: 12
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:14.459Z

Hapet sezoni turistik në Velipojë

Hapet zyrtarisht sezoni turistik n plazhin e Velipojs, n nj nga plazhet m t frekuentuara nga turistt. Kt vit Velipoja do t ofroj m shum komoditet pr pushuesit. Investme t rndsishme jann infrastruktur, ku t gjitha rrugt q t ojn drejt plazhit jan t asfaltuara. Vmendje e veant kt vit i sht kushtuar edh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.912Z

Plazhi i Velipojës, këtë vit më shumë kushte për turistët

Plazhi i Velipojs sht mbipopulluar edhe kt vit nga turistt e shumt. Rra dhe uji i pastr i Adriatikut, jan oferta kryesore q trheq pushuesit drejt ktij plazhi. Pushuesit q kryesisht jan nga Kosova shprehen mjaft t knaqur me kushtet q ofron kt vit Velipoja. Energjia elektrike dhe furnizimi me uj t pij

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:51.772Z

Ruli: Ndërhyrje në hidrovore për thithjen e ujit

Ministri i Bujqsis Genc Ruli ka inspektuar zonat e prmbytura n fshatin Mali i Jushit dhe as t Velipojs. Ruli ka deklarauar se po punohet q siprfaqja nn uj t thahet sa m shpejt t jet e mundur pr t'iu kthyer normalitetit. Aktualisht po punohet pr t reabilituar argjinaturat e dmtuara dhe pr hapjen e ka

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:31.551Z

IKMT aksion për ndërtimet pa leje në Vlorë dhe Velipojë

Inspektorati Kombtar i Mbrojtjes s Territorit ka nisur dy aksione n qytete t ndryshme. Kshtu sot ka filluar prishja e pes ndrtimeve pa leje n zonn turistike t Velipojs. Objektet jan nga 1 deri n tre kate, me konstrukt beton arme. Ndrkoh, n Vlor n kuadr t projekteve pr rikualifikimin urban prgjat sht

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:28.267Z

Policia: Afro 1 mijë patenta të bllokuara në gusht

Njsia e kontrollit t autostradave ka nisur t operoj n t gjith Shqiprin. E formuar vetm pak koh m par, kjo njsi ka pr detyr kryesore, menaxhimin e situatave t trafikut n t gjith zonat turistike t vendit sidomos gjat sezonit veror. Ajo operon q nga plazhi i Velipojs n Shkodr e deri n jug, n qytetin e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:31.548Z

Ndërtimet pa leje, IKMT aksione në Velipojë dhe Vlorë

Inspektoriati Kombtar i Mbrojtjes s Territorit njofton se ka nisur dy aksione n qytete t ndryshme për prishjen e ndërtimeve pa leje. Kshtu sot ka filluar prishja e pes ndrtimeve pa leje n zonn turistike t Velipojs, aty ku edhe qeveria e re po mban takimin e dytë informal. Objektet sipas IKMT, jan

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:50.585Z

Ulet niveli i ujit në Fierzë. Vazhdon shpërndarja e ndihmave në zonat e përmbytura

Ulet niveli i ujit n Fierz dhe hidrocentralet e tjera n kaskadn e Drinit. Sipas buletinit ditor t Ministris s Energjitiks msohet se niveli i ujit n Fierz ka rn me 14 cm duke shkuar n kuotn e 290.26 metrave, ndrsa n Koman me 7 cm duke e shkuar n nivelin e 170.27metrave. Prurjet  dhe derdhjet n k

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama