Rezultate te kerkimit per termin: +Veliu +Luan

Meta: total 170 / total_found 170 / time 0.001 / keyword[0] veliu / docs[0] 1776 / hits[0] 3146 / keyword[1] luan / docs[1] 33160 / hits[1] 44387 /
Një poete franceze e dashuruar me dervishët shqiptar
  • 2018-09-25

Një poete franceze e dashuruar me dervishët shqiptar

Dervishi, përballë saj Në heshtjen e dhomës dhe meditimin e gjatë. Një dialog nën zë, ndërkohë që ajo shkruan vargje. Poetja dhe dervishi. Dervishi otoman, zbarkuar në Paris nga miku i saj, piktori Omer Kaleshi. Dervishi që e ka lënë teqenë e tij, që është larguar nga vallja e tij

Operacioni, Veliu jep detaje: U trafikuan 1 mijë shqiptarë
  • 2018-03-17

Operacioni, Veliu jep detaje: U trafikuan 1 mijë shqiptarë

Policia e Shtetit ka dhënë detaje në lidhje me operacionin masiv, ku u shkatërruan 7 grupe kriminale. Drejtori i policisë, Ardi Veliu deklaroi se janë lëshuar 51 urdhër-arreste. Ai shpjegoi si funksiononte kjo skemë dhe shumat që paguanin për të shkuar drejt SHBA dhe Kanadasë në mëny

Ali Pashë Tepelena, raportet e forta me të ëmën
  • 2017-09-10

Ali Pashë Tepelena, raportet e forta me të ëmën

Raporti i Ali Pashë Tepelenës me të ëmën, do të ishte një ndër raportet më të forta në jetën e tij. Këtë gjë e tregon dhe biografi AlexandreDumas, në librin e shkruar mbi Ali Pashë Tepelenën. Dumas tregon qëAliu që në moshë13-vjeçare ishte tejet i prirë për të plotësuar te

No Pic available
  • 2017-07-27

LISTA/ Dalin emrat, ja kush janë 977 fituesit e kredive të buta në Tiranë

TIRANE-Komisioni i Strehimit pranë Bashkisë së Tiranës ka caktuar më në fund emrat e familjarëve që përfitojnë kredi të butë. Bëhet fjalë për 977 banorë të Tiranës, të cilët kanë plotësuar të gjitha kushtet për tu përzgjedhur nga lista me 2257 aplikantë. Por në rel

No Pic available
  • 2017-07-26

Një mijë emrat e përfituesve të kredisë së butë nga Bashkia e Tiranës

Rreth një mijë familje të reja në Tiranë do të përfitojnë sot një kredi të butë. Këshilli Bashkiak pritet që të miratojë në mbledhjen e sotme listën e atyre që do të përfitojnë nga zbatimi i programit social të strehimit për kreditë e buta për blerjen e një shtëpie, duke m

No Pic available
  • 2017-04-29

Ja lista e kandidatëve e partisë Sfida për Shqipërinë

“Sfida për Shqipërinë” subjekti politik i themeluar nga Gjergji Bojaxhi dorëzoi sot në KQZ listën e kandidatëve për deputetë të zgjedhjeve të dekretuara nga presidenti për tu mbajtur  më 18 qershor 2017. Bojaxhi thotë se për herë të parë, kandidatët e një partie

No Pic available
  • 2017-04-27

EMRAT/ Furtunë në polici, ja kush ikën dhe kush vjen

Policia e Shtetit ka bërë një rokadë të plotë në strukturat e saj. Në një deklaratë për mediat, Policia e Shteti thotë se në reflektim të arritjeve dhe problematikave të konstatuara gjatë vitit 2016 dhe tremujorit të parë këtij viti, janë bërë një sërë ndryshimesh në strukt