Rezultate te kerkimit per termin: +Vendasit

Meta: total 1000 / total_found 6615 / time 0.003 / keyword[0] vendasit / docs[0] 6615 / hits[0] 7949 /
No Pic available
  • 2017-06-20

Rruga drejt Dukagjinit e shembur prej 2 muajsh, askush nuk ndërhyn

Lidh Shkodrën me zonën e thellë malore të Dukagjinit, por rruga është shembur prej më shumë se 2 muajsh në një segment prej 20 metrash në vendin e quajtur “Ura e shtrenjtë” . Segmenti nga fshati Postribë deri në Prekal po u rrezikon çdo ditë jetën udhëtarëve e veçanë

Një vit para Botërorit, nis numërimi mbrapsht në Rusi
  • 2017-06-17

Një vit para Botërorit, nis numërimi mbrapsht në Rusi

Dhe një vit na ndan nga fillimi i Botëorit Rus, me topin e parë që do të shkelmohet në stadiumin Luzhniki me 14 qershor të 2018-tës dhe mënyra më e mirë për të nisur numërimin mbrapsht drejt aktivitetit më të rëndësishëm futbollistik në botë është të kesh si përfaqësues më

No Pic available
  • 2017-06-16

Zemrat e të gjithëve ndalën; nëna hedh nga 50 m të bijën 4 vjeçe dhe

Një moment thuajse i pabesueshëm ka ndodhur kur një burrë ka arritur të mbaj 4 vjeçaren e fqinjit të tij, pasi u hodh nga 50 metra lartësi nga ballkoni i ndërtesës 24 katesh i Grenfell Tower. Vendasit e tmerruar nxituan për tek vendi i ngjarjes në perëndim të Londrës, pasi ndërtesa u

No Pic available
  • 2017-06-11

Nga Blendi Fevziu / Ese për emigrantët

Nga Blendi Fevziu/ Jemi një popull emigrantësh. Më vjen gjithnjë në mend kjo frazë, në udhëtimet e gjata, ku pothuajse përherë, një person qëllon të më afrohet për të më përshëndetur apo folur shqip. Jo vetëm në Europë ku kjo gjë është e kuptueshme. Por edhe në shumë vend

Benevento në histori, ngjitet në Serinë A
  • 2017-06-09

Benevento në histori, ngjitet në Serinë A

Kurorëzimi i një ëndrre. Benvento u ngjit për herë të parë në historinë e saj si klub në Serinë A italiane pasi fitoi në finalen e dytë të play-offit 1-0 ndaj Carpit. Ishte një ndeshje e dominuar nga skuadra nga Campnia me Beneventon që iu fal një goli të sulmuesit rumun George Pus

9 qytetet e botës ku duhet të jetosh, nëse ske një punë të garantuar
  • 2017-06-04

9 qytetet e botës ku duhet të jetosh, nëse ske një punë të garantuar

Të jesh punonjës freelance mund të jetë çliruese, ti mund ti zgjedhësh vet orët e punës, çfarë dëshiron të bësh dhe sa do të paguhesh. Por nga ana tjetër do të thotë që nuk ke një punë të garantuar dhe mund të bëhet e vështirë kur të duhen para për të paguar faturat. Plat

No Pic available
  • 2017-06-03

Adhurohet viçi i lindur me tipare njeriu

Një viç me tipare të ngjashme me të njeriut ka lindur në një fshat në Indi. Ai ka sy, hundë dhe veshë si të njeriut ndërsa pjesa tjetër e poshtme e trupit ka karakteristikat e një lope. Megjithatë viçi ka ngordhur brenda një ore pas lindjes të enjten në Muzaffarnagar. Por sapo lajm