Rezultate te kerkimit per termin: +Vendimet

Meta: total 1000 / total_found 26393 / time 0.011 / keyword[0] vendimet / docs[0] 26393 / hits[0] 34896 /
No Pic available
  • 2017-06-25

Nga Blendi Fevziu / Fushata më e shëmtuar e pluralizmit!

Si mund ta quaj këtë fushatë dhe sa konsideratë mund të kem për të, pyeta veten dje në darkë, kur fushata e 25 Qershorit u mbyll. Fati e ka sjellë  të ndjek çdo fushatë zgjedhjesh kombëtare që prej 31 Marsit, 1991. Në këto 26 vjet, kjo është fushata e 11-të që përcjell si gaze

Votat për një mandat, ja kalkulimi në secilin qark
  • 2017-06-23

Votat për një mandat, ja kalkulimi në secilin qark

Zgjedhjet po mbyllen, tani mbeten kalkulimet elektorale dhe verifikimet e fundit. Në këtë fazë partitë bëjnë tri gjëra: e para verifikojnë besnikërinë e komisionerëve të tyre dhe përzgjedhin numëruesit; e dyta verifikojnë qytetarët e mundshëm për pjesëmarrje në votime në mënyr

No Pic available
  • 2017-06-23

Ministria e Arsimit: Pezullimet e zyrtarëve janë në fuqi

Ministria e Arsimit dhe Sportit reagoi në lidhje me disa njoftime të shpërndara në media për rrëzimin e vendimeve të saj. MAS sqaron “se të gjithë ish-punonjësit të cilët për shkak të mospërmbushjes së detyrave të tyre funksionale që kanë sjellë pasoja shumë të rënd

No Pic available
  • 2017-06-22

Senatorja kalon mocionin në Parlament teksa ushqen me gji vajzën

Senatorja e Greens Larissa Waters tregon se mund të bëjë njëkohësisht edhe rolin e nënës dhe të politikanes. Teksa kalonte një mocion mbi sëmundjen e Mushkërisë së Zezë në Parlamentin Federal Australian, Waters mbante në dorë dhe ushqente vajzën e saj 14-javëshe, Alia Joy. Senator

No Pic available
  • 2017-06-22

Armatosja e popullit? Meta : Nëse policia bëhet palë me bandat atëherë ska garanci

Vetëm tre ditë para zgjedhjeve, ish-kreu i LSI-së, njëherësh dhe Presidenti i zgjedhur Ilir Meta vjen mbrëmjen e sotme në një intervistë për emisionin Arena në RTV Ora News me gazetarin Dritan Hila. Armatosja e popullit, Ilir Meta : Nëse policia bëhet palë me bandat atëherë nuk ka as

No Pic available
  • 2017-06-22

Meta tregon pse vendosi të marrë pjesë në fushatë elektorale

Vetëm tre ditë para zgjedhjeve, ish-kreu i LSI-së, njëherësh dhe Presidenti i zgjedhur Ilir Meta vjen mbrëmjen e sotme në një intervistë për emisionin Arena në RTV Ora News me gazetarin Dritan Hila. Hila: Që kur u futët ju në ring fitoi kripë dhe shqeqer fushata. Ka pasur kostot e vet

Meta: Lideri i mavisë, i tmerruar nga fakti se Berati është i kuq
  • 2017-06-21

Meta: Lideri i mavisë, i tmerruar nga fakti se Berati është i kuq

Partia Lëvizja Socialiste për Integrim ka mbyllur fushatën e saj në Berat. Ish kreu i kësaj force politike, Ilir Meta ka vijuar me akuzat e tij ndaj kryeministrit Rama. Gjatë fjalës së tij, Meta tha se lideri i mavisë, ku i referohet këtu Edi Ramës,  është i tmerruar nga fakti se Berat