Rezultate te kerkimit per termin: +Vendos

Meta: total 1000 / total_found 65175 / time 0.026 / keyword[0] vendos / docs[0] 65175 / hits[0] 77597 /
No Pic available
  • 2017-06-26

KQZ kërcënon komisionerët që mbyllën qendra e votimit: Do përfundoni në burg

Dy qendra votimi nuk pranojnë shtyrjen e procesit në qarkun e Fierit, pasi kërkojnë shkresë zyrtare për shtyrjen e votimit. E ndërsa jashtë qendrës ka ende njerëz që presin të votojnë, komisionerët në orën 19:00 vendosën mbylljen e procesit. Qendrat që mbyllën procesin në orën 1

No Pic available
  • 2017-06-26

Pesha e shtuar e votës kundër

Mesazh i Aleancës Popullore Shifrat e ulëta të pjesëmarrjes në zgjedhje po e bëjnë edhe më të rëndësishme çdo votë të hedhur në kutitë e votimit. Përqindja e votimit shqetësoi edhe liderët partiakë, të cilët bën thirrje me insistem për të shprehur vullnetin për Kuvendin e a

Marta, ose një grua tradhtare
  • 2017-06-26

Marta, ose një grua tradhtare

Alda Bardhyli Historia flet për një grua që falë ose mbase jo vetëm vetes dhe sensit të saj kritik, lufton me modernitetin e vet. Emri i personazhit kryesor është Marta Benniche. Ajo është shkrimtare dhe shtëpiake. Si një cand, philos njëzetedyvjeçare, ajo takohet me tregtarin e ri flo

No Pic available
  • 2017-06-25

I riu rrëfen për Ora News emocionet e votimit për herë të parë

Dosti Banushi, 18-vjeç voton për herë të parë. Ai ka përfunduar gjimnazin Sami Frashëri dhe sot i është drejtuar qendrës së votimit. Banushi thotë se është i informuar përmes medias për mënyrën se si do të votojë ndërsa ndalet në rëndësinë e votës per ti bërë apel bashkë

Rama në Top Story: Pas 25 qershorit, parësore administrata
  • 2017-06-24

Rama në Top Story: Pas 25 qershorit, parësore administrata

  Pas mitingut përmbyllës të fushatës zgjedhore të mbajtur në Vlorë, në sheshin e Lungomares, kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka qenë i ftuar në emisionin Top Story të gazetarit Sokol Balla, në rrëfimin e tij të fundit të fushatës. Së bashku me të, në panel ishin edhe

No Pic available
  • 2017-06-24

Komisioni i Etikës vendos: Skënderbeut i hiqet titulli kampion

Komisioni i Etikës pranë Federatës Shqiptare të Futbollit ka vendosur ndëshkime të rënda për skuadrën e Skënderbeut. Klubit korçar i është hequr titulli kampion për edicionin 2015-2016. Njëkohësisht, korçarët janë ndëshkuar me 20 milionë lekë gjobë si dhe i janë hequr 12 pik

DASHURIA E RE GJERMANO-FRANCEZE
  • 2017-06-24

DASHURIA E RE GJERMANO-FRANCEZE

Presidenti i Këshillit të BE-së, Donald Tusk bëri fjalë për një “hap historik”, edhe presidenti francez, Emmanuel Macron iu referua historisë në Bruksel. Vetëm kancelarja gjermane, e njohur për stilin e saj të përmbajtur, u mjaftua me shprehjen “një cilësi e re e bas