Rezultate te kerkimit per termin: +Vendosja

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:40.699Z

Tiranë, nis vendosja e taksimetrave për taksitë

 Fabiola Çela Kushdo që do të udhëtojë me taksi pagesa do t’i llogaritet në bazë të një tarife fikse për kilometrat që ai ka përshkruar. Pas daljes së udhëzimit të ri të Ministrisë së Transporteve, ka nisur pajisja me taksimetra e taksive. Falë kësaj pajisjeje t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:41.935Z

Rama Vendosja e kasave antikushtetuese

Kryetari i Partise Socialiste Edi Rama akuzoi dje qeverine se sillet si nje organizate kriminale teksa e quajti nakushtetuese vendosjen e kasave fiskale per biznesin e vogel. Deklarata e Rames erdhi ne takimin qe ai zhvilloi me bazen e PS-se ne Durres. Gjendja ekonomike eshte tep

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:49.315Z

Fillon vendosja e kioskave: Kunati dhe Odeta drejtojnë operacionin

Share Ka filluar një orë më parë vendosja e kioskave në rrugën Murat Toptani, të cilat, sipas një projekti privat të Kunatit të kryetarit të Bashkisë, do t’i ofrohen biznesit për një muaj me një qera 3 mijë euro. Në krye të operacionit është shfaqur

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:11.643Z

Ulen çmimet e barnave, kërkohet vendosja e tavanit

Në 2014-n, barnat nuk do të lejohen të jenë më shtrenjtë se në vendin e prodhimit, hiqet TVSH-ja 10% Lorina Mixha Çmimet e barnave që qarkullojnë sot në tregun farmaceutik pritet të bien ndjeshëm vitin e ardhshëm. Ministria e Shëndetësisë ka ngritur një grup pune për të vendosur

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:50.189Z

Vendosja e kasave rrit te ardhurat

Vendosja e kasave fiskale do të ndikojë në rritjen e të ardhurave dhe sigurisht që përbën një masë pozitive jo vetëm për buxhetin, por edhe për të forcuar konkurrencën te bizneset. Sipas ministrit Bode, ritmi i vendo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:56.108Z

Mantica: Vendosja e EULEX, prioritet i BE

“Vendosja e EULEX-it ne gjithe territorin e Kosoves eshte nje prioritet absolut. Zgjidhja do te gjendet brenda Bashkimi Evropian”. Keshtu deklaroi zevendesministri i Jashtem italian, Alfredo Mantica, gjate nje vizite ne Prishtine. Ai i premtoi presidentit Sjediu dhe ministrit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:15.090Z

PDIU: Vendosja e ushtrisë greke pranë kufirit tonë, e papranueshme

Kryetari i PDIU, Shpëtim Idrizi, reagoi pas lajmeve se nga janari i vitit që vjen, ushtria greke do të ruajë kufirin me Shqipërinë. Idrizi tha se është një zhvillim negativ dhe i papranueshëm. Më konkretisht vendosja e ushtrisë greke do të shtonte numrin e akteve fatale vdekjeprurës

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama