Rezultate te kerkimit per termin: +Vendosni

Meta: total 1000 / total_found 2142 / time 0.001 / keyword[0] vendosni / docs[0] 2142 / hits[0] 2576 /
Horoskopi: si të joshni në bazë të shenjës së zodiakut
  • 2019-04-10

Horoskopi: si të joshni në bazë të shenjës së zodiakut

Trupi, mendja apo shpirti? Yjet na mësojnë të magjepsim këdo që na intereson, duke shfrytëzuar shenjën tonë të horoskopit. Shumë shpesh pyesim se si ta joshim dikë. Ka strategji të veçanta për të hyrë në zemrën e një personi dhe ta bindim atë që të shoqërohet me ne. Për disa

Tumoret dhe lajmet bombë, si të kuptoni nëse janë fake news
  • 2019-03-29

Tumoret dhe lajmet bombë, si të kuptoni nëse janë fake news

Pacientët dhe anëtarët e familjes para diagnozës së kancerit kërkojnë lajme për sëmundjen, por është e vështirë të manovrohet në detin e informacionit (online dhe jo vetëm) dhe të dish se si të zgjedhësh se kujt duhet ti besosh është thelbësore. Këtu janë disa këshilla nga G

10 gjëra që duhet të dini para kirurgjisë kozmetike
  • 2019-03-27

10 gjëra që duhet të dini para kirurgjisë kozmetike

Në vitin 2017, në Itali u kryen mbi 300,000 operacione kirurgjikale kozmetike dhe mbi 650,000 trajtime jokirurgjikale. Sipas të dhënave të mbledhura nga Shoqata Ndërkombëtare e Kirurgjisë Plastike Estetike, në majë të operacioneve të kryera është shtim i gjirit (shtim i gjoksit), e nd

Çfarë lideri jeni sipas Horoskopit? E zbulojnë yjet!
  • 2019-03-26

Çfarë lideri jeni sipas Horoskopit? E zbulojnë yjet!

Gjeni se çfarë bosi jeni dhe me kë jeni më i përshtatshëm, mes pikave të forta dhe defekteve të vogla Në karrierën tonë gjithmonë luajmë role të ndryshme dhe disa prej nesh marrin edhe rolet prestigjioze, si bosët apo drejtuesit e grupeve të punës. Por nuk është e thjeshtë dhe e

Basha rikthehet te Astiri: Protesta e 16 marsit, takim me historinë!
  • 2019-03-10

Basha rikthehet te Astiri: Protesta e 16 marsit, takim me historinë!

Pas një periudhe të gjatë mungese, kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha,  i është bashkuar këtë pasdite protestës së banorëve të Astirit. Basha iu është drejtuar banorëve se ka ardhur koha që vendimet ti marrin vetë ata, ndërsa i ka ftuar ti bashkohen protestës së 16 mar

Kripa ka një mijë virtyte, thjesht mos hidhni shumë në pjatë
  • 2019-03-07

Kripa ka një mijë virtyte, thjesht mos hidhni shumë në pjatë

Edhe pse në kuzhinë ajo duhet të përdoret më shumë moderim, është një substancë me rëndësi thelbësore, shumë e dobishme për shëndetin, mirëqenien dhe kujdesin e trupit Ka shumë lloje dhe mund të ketë, në varësi të përbërjes së saj, ngjyra të ndryshme. Kripa është një su

No Pic available
  • 2019-02-24

Si të flasim me adoleshentët?

Mosha më e vështirë e komunikimit mes prindërve dhe fëmijëve është ajo e adoleshencës. Rritja e menjëhershme e fëmijëve krijon tension në komunikimin dhe panik tek prindërit. Por gjithnjë ka rrugë për ta bërë më të lehtë këtë bashkëjetesë. Ja disa këshilla për prindërit: