Rezultate te kerkimit per termin: +Venecia

Total: 2609
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:58.971Z

Permbytet Venecia

Venecia eshte goditur nga permbytjet me te medha te 22 viteve te fundit.Autoritetet thane se ererat e forta dhe shirat e medha bene qe niveli i detit te rritet per 1.56 metra mbi normalen, duke vershuar ne shume rruge te ketij qyteti qe ndodhet ne uje. Venecia, e cila u ndertua mbi disa moçale ne

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:37.699Z

Venecia voton për pavarësi nga Roma

Itali Provinca veriore fillon referendumin, por rezultati nuk do të ketë pasoja ligjore Votimi filloi në Venecia dje dhe në zonat përreth qytetit duke i pyetur qytetarët nëse duan të ndahen nga Republika e Italisë apo jo. Sondazhet sugjerojnë se dy të tretat e 4 milionë votuesve mbështe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:23.063Z

FOTOT/ Ndryshimi tronditës: Si duket Venecia sot

Venecia është një ndër qytetet më të vizituara të Italisë. Arsyeja dihet, gondolat e famshme dhe kënaqësia për të shëtitur në qytetin mbi ujë. Por këto foto të shkrepura javën që po lëmë pas, tregojnë pamje tronditëse. Një zbaticë e pazakontë ka bërë që të thahen sh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:49.893Z

Anija Vlora merr çmim në Venecia

Gazeta ShqipDokumentari  Pas një buje të madhe në median italiane, La nave dolce, dokumentari i regjisorit italian Daniele Vicari del edhe me një çmim nga Festivali i Venecias. Sindikata Kombëtare e Gazetarëve Italianë të Kinemasë e vlerëson si dokumentarin më të mirë të paraqitur n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:46.667Z

Clooney-Alamuddin dasme ne Venecia

George Clooney dhe Amal Alamuddin po planifikojnë të martohen në Venecia pas rreth një viti që kanë filluar të shoqërohen me njëri-tjetrin. Aktori 53 vjeçar Clooney dhe avokatja e të drejtave të njeriut u fejuan në prill.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:54.449Z

Venecia pushtohet nga maskat

Në Venecia të Italisë kanë filluar karnavalet e famshme në të gjithë botën, me një program të titulluar "Sensation 2010", i cili do të zgjasë deri në datën 16 shkurt.  Maska, kostume, ngjyra, personazhe dhe të mirënjohurat perlat veneciane, simboli i një tradite qindra vjeçare kan

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:53.091Z

Karnavale: Venecia përmbytet nga vizitorët

Foto ilustruese, Karnavale ne Venecia Venecia, 27 shkurt 2011, NOA- Janë rreth 55 mijë turistë të cilët kanë mbërritur në Venecia vetëm mëngjesin e sotëm, për të festuar Karnavalet. Sheshi është  i mbushur përplot me punonjës policie dhe qytetar

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama