Rezultate te kerkimit per termin: +Venecia

Meta: total 1000 / total_found 2519 / time 0.001 / keyword[0] venecia / docs[0] 2519 / hits[0] 3968 /
No Pic available
  • 2017-06-23

Zbardhen diskutimet Duka-Inzagi, nga oferta e ulët ekonomike te stafi

Filipo Inzagi vazhdon të mbajë në pritje Federatën shqiptare të Futbollit, por në mediat italiane zbardhen detaje të diskutimeve parimore që janë bërë mes përfaqësuesit të tij dhe presidentit të FSHJF-së, Armand Duka. Ajo që është mësuar fillimisht është se Inzagin nuk e tërhe

No Pic available
  • 2017-06-23

Fatmir Xhafaj: Në korrik 2015 qeveria mund të binte për shkak të LSI

Kandidati për deputet në Tiranë dhe ish-ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj tha se në korrik të 2015 qeveria rrezikonte të binte sepse LSI kishte konflikt me PS për reformën në drejtësi. Xhafaj tha në specialen për zgjedhjet në Tonight Ilva Tare se ishte i habitur nga gju

No Pic available
  • 2017-06-23

Artist dhe kryeministër, Rai Arte bën reportazh për Ramën

Kryeministri shqiptar Edi Rama është kthyer në subjekt të Rai Arte, jo si shef i ekzekutivit shqiptar, por si artist pjesëmarrës i Bienales së 57-të në Venecia. Reportazhi i realizuar për të përqendrohet tek pasioni estetik i njeriut që ka në duar frerët e vendit, dhe dellin e tij art

10 vendet më të bukura në bote për vitin 2017 (FOTO)
  • 2017-06-21

10 vendet më të bukura në bote për vitin 2017 (FOTO)

Tashmë jemi në sezon turistik dhe gjithkush kërkon një vend të mirë për të vizituar. Ne do të dëshironim tu prezantonim dhjetë vendet më të bukura në botë të zgjedhura për këtë vit. Ato janë:   1. Malet Rainbow, Kinë Këta male të bukur të pazakontë janë të vendosura

Veliaj: Kemi dhjetëfishuar gjelbërimin në Sheshin Skënderbej
  • 2017-06-09

Veliaj: Kemi dhjetëfishuar gjelbërimin në Sheshin Skënderbej

Kreu i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj deklaroi nga Njësia 5 se brenda 10 muajve punë Sheshi Skënderbej është transformuar në një nga hapësirat më të mëdha të gjelbra në qytet. Pavarësisht kritikave, Veliaj deklaroi se realiteti është krejt tjetër ku numri i pemëve dhe i bim

No Pic available
  • 2017-06-08

Veliaj: Sheshi Skënderbej, një nga sheshet më të bukura në botë

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, ftoi të gjithë qytetarët që të marrin pjesë në koncertin festiv që do të organizohet me rastin e hapjes të sheshit Skënderbej. Në takimin e zhvilluar me banorë të njësisë Nr. 8 për bilancin e punës dy-vjeçare, Veliaj zbuloi disa nga

Kryeministri Rama, ndër artistët e preferuar të Venecias
  • 2017-05-14

Kryeministri Rama, ndër artistët e preferuar të Venecias

Kryeministri Edi Rama renditet në 14 artistët më të mirë të Bienales Ndërkombëtare të Artit që po mbahet në Venecia. Në një artikull të artsy.net instilacioni i Ramës në Bienale hyn tek veprat që mund të mbeten gjatë në mëndje edhe pasi ky event të ketë përfunduar. Vepra e pa