Rezultate te kerkimit per termin: +Venecias

Meta: total 1000 / total_found 7755 / time 0.003 / keyword[0] venecias / docs[0] 7755 / hits[0] 17548 /
Ushtria në Rinas, Rama  Metës: Junta marrëzi! Shiko Parisin, Frankfurtin (FOTO)
  • 2019-04-11

Ushtria në Rinas, Rama Metës: Junta marrëzi! Shiko Parisin, Frankfurtin (FOTO)

Kritikët, kryesisht opozitarë që e kanë cilësuar antikushtetues vendosjen e Forcave të Armatosura në Rinas për të rikthyer rendin dhe sigurinë, kanë marrë një përgjigje pikante nga kryeministri Edi Rama në Instagram. Në një kohë, që Presidenti Ilir Meta i ka kërkuar zyrtarisht in

Mitet dhe personazhet historike të vrasësit në Zelandën e Re
  • 2019-03-21

Mitet dhe personazhet historike të vrasësit në Zelandën e Re

Terroristi Brenton Tarrant tha se admironte udhëheqësit e mëdhenj dhe gjeneralët e kaluar që ishin protagonistë të betejave epokale kundër pushtuesve, në shumicën e rasteve osmanët dhe myslimanët Nga Carlo Martello te Sebastiano Venier, duke kaluar nëpër Marcantonio Bragadin dhe Marcan

Shqipëria më 11 maj ekspozon në Bienalen e Venecias
  • 2019-03-20

Shqipëria më 11 maj ekspozon në Bienalen e Venecias

Ndoshta kozmosi nuk është aq i jashtëzakonshëm. Ky është titulli i veprës së artistit Driant Zeneli, i cili prezanton Shqipërinë këtë vit në Bienalen e Venecias. Më 11 maj deri më 24 nëntor 2019 vepra e Zenelit do të ekspozohet në Arsenale Artiglierie, nën kurimin e Alicia Knock.

No Pic available
  • 2019-03-09

Kush është kuratorja që po koncepton linjën muzeale të Galerisë së Arteve?

Kthimi i Galerisë së Arteve në një muze arti, ka qenë një sfidë e hershme e drejtuesve të këtij institucioni ndër vite. Tashmë Galeria ia ka besuar kurimin e linjës muzeale Nataa Ili-it. Së fundmi ajo është angazhuar edhe si drejtuese e Kunsthalle Wien së bashku me anëtaret e tjera

Nga piktor kthehet në skulptor! Rama hap ekspozitën në Berlin
  • 2019-01-23

Nga piktor kthehet në skulptor! Rama hap ekspozitën në Berlin

Gazeta Shqip online ka mësuar se kryeministri Edi Rama do të hapë pas pak ditësh një ekspozitë personale në Berlin të Gjermanisë. Për herë të parë, ai do të ekspozojë skulpturat Work (Puna) e tij personale në galerinë Carlier/Gebauer në Berlin. Ekspozita do të hapet të premten,

Mblidhet sot Kuvendi për Vettingun në politikë
  • 2018-12-21

Mblidhet sot Kuvendi për Vettingun në politikë

Kuvendi i Shqipërisë do të mblidhet sot në orën 10:00 në një seancë vetëm për draftin e Partisë Demokratike për Vettingun në politikë. Opozita do të jetë e pranishme në Kuvend, ndërsa shumica pritet që të rrëzojë draftin. Amendamentet e PD u dorëzuan në Kuvend në datë 7 sh

No Pic available
  • 2018-12-21

Rrëzohet vettingu në politikë, mazhoranca voton kundër

Rrezohet nga mazhoranca drafti për Vettingun në politikë, i propozuar nga opozita në  Nisma u rrëzua me 74 vota kundër, ndërsa 52 votat e opozitës kanë shkuar pro nismës për amendamentet kushtetuese. Seanca  prej 7 orësh u shoqërua me debate. Para votimit, kreu i Partisë Demokratike,