Rezultate te kerkimit per termin: +Venecias

Meta: total 1000 / total_found 7657 / time 0.003 / keyword[0] venecias / docs[0] 7657 / hits[0] 17366 /
No Pic available
  • 2017-06-23

Edhe Roberto Carlos mes kandidaturave për kombëtaren shqiptare

E gjendur e papërgatitur përballë largimit të menjëhershëm të Gianni De Biasit, Kombëtarja shqiptare e futbollit është kthyer në pistën e preferuar të jo pak emrave të njohur të trajningut. FSHF ka bërë të ditur se, trajneri i ri i kuqezinjve do të zgjidhet brenda korrikut. Kontak

No Pic available
  • 2017-06-23

Artist dhe kryeministër, Rai Arte bën reportazh për Ramën

Kryeministri shqiptar Edi Rama është kthyer në subjekt të Rai Arte, jo si shef i ekzekutivit shqiptar, por si artist pjesëmarrës i Bienales së 57-të në Venecia. Reportazhi i realizuar për të përqendrohet tek pasioni estetik i njeriut që ka në duar frerët e vendit, dhe dellin e tij art

No Pic available
  • 2017-06-19

Xhafaj: Në komisionet e vettingut mund të ketë njerëz të papërshtatshëm

Ish kryetari i Komisionit të Reformës në Drejtësi, Fatmir Xhafaj në një deklaratë për mediat thotë se në  komisionet e vettingut mund të ketë ndoshta edhe njerëz të papërshtatshëm. Pyetjes së gazetarit të Ora News Everest Dedaj: Në opinion ka skepticizëm për emrat

No Pic available
  • 2017-06-13

BE: Duhet progres për Vettingun, varet hapja e negociatave

Deklaratës së ambasadës Amerikane në Tiranë për reformën në drejtësi i është bashkuar edhe delegacioni i Bashkimit Evropian në vendin tonë, duke u bërë thirrje autoriteteve përkatëse që ti përmbahen plotësisht angazhimit të tyre për zbatimin e reformës. Sipas deklaratës, zbat

Delegacioni i BE: Të nisë rivlerësimi i gjyqtarëve dhe prokurorëve
  • 2017-06-13

Delegacioni i BE: Të nisë rivlerësimi i gjyqtarëve dhe prokurorëve

Ambasadat e Shteteve Anëtare të BE-së dhe Delegacioni i BE-së në Tiranë përmes një deklarate të përbashkët u kanë bërë thirrje autoriteteve që ti përmbahen angazhimit tyre për zbatimin e reformës në drejtësisë. Në deklaratë theksohet se duhet të fillojë rivlerësimi i gjyqta

No Pic available
  • 2017-06-12

Ankimimi i Vettingut, Ambasada e SHBA porosi Gjykatës Kushtetuese

Ambasada e Shteteve të Bashkuara në Tiranë thotë se populli shqiptar është u shqetësuar nga përpjekjet për të dobësuar reformën në drejtësi. Duke reaguar mbi ankimimin në Gjykatën Kushtetuese të Vettingut, Ambasada e SHBA-ve thekson se ky institucion duhet të shqyrtojë ankesën n

Vettingu, SHBA: Gjykata Kushtetuese të mos vonojë
  • 2017-06-12

Vettingu, SHBA: Gjykata Kushtetuese të mos vonojë

Ambasada e SHBA në Tiranë ka bërë me dije se mbështet deklaratat në mbështetje të reformës në drejtësi nga udhëheqësit e tri partive politike më të mëdha në vend. Ata kanë të drejtë kur thonë se reforma në drejtësi do të ecë përpara, por populli shqiptar duhet të shqetëso