Rezultate te kerkimit per termin: +Venezias

Meta: total 57 / total_found 57 / time 0.000 / keyword[0] venezias / docs[0] 57 / hits[0] 77 /
Pipo Inzagi, kandidat per stolin e kombëtares
  • 2017-06-22

Pipo Inzagi, kandidat per stolin e kombëtares

Një tjetër emër i njohur nga shkolla italiane e futbollit del në skenë për postin vakant të trajnerit të Shqipërisë. Bëhet fjalë për Filipo Inzagin, ish sulmuesin e famshëm të Milanit që aktualisht drejton skuadrën e Venezias në Serie B. Lajmi bëhet i ditur nga Gianluca di Marzio,

No Pic available
  • 2016-10-13

VIVA ARTE VIVA, nis gara për Bienalen e Venecias 2017

Një thirrje për pasionin e artit. Nën moton Viva Arte Viva kuratorja e edicionit të 57-të të Bienales së Venecias Christine Macel, bën një ftesë provokuese për artistët që do të jenë pjesë e një prej eventeve më të rëndësishme të artit bashkëkohor, që prej gjysëm shekulli mb

Berisha: Nuk ka reformë në Drejtësi me dorëzim të sovranitetit
  • 2016-07-15

Berisha: Nuk ka reformë në Drejtësi me dorëzim të sovranitetit

Ish kryeministri: "Fjala konsensus nuk ekziston për Edi Ramën që udhëhiqet nga urrejtja më e madhe njerëzore, urrejtje atërore, që celebronte fitoren me 1 mln grushte ndaj opozitës, etërit e tij thoshin 1mln plumba ndaj armiqve. Mbi këtë bazë Edvin Kristaq Rama ngriti të famshmin k

No Pic available
  • 2016-07-13

Rama: PD doli zbuluar që nuk e do reformën

Kryeministri Edi Rama tha se Partia Demokratike doli zbuluar para qytetarëve, duke vërtetuar edhe njëherë se nuk e do Reformën në Drejtësi. “Partia Demokratike e ka thënë qartë që nuk e do reformën në drejtësi. Ka refuzuar procesin dhe nuk habitem edhe për vendimin e sotëm. Fil

No Pic available
  • 2016-07-13

Trafiku i emigrantëve, hetim 2 grupeve italo-shqiptare; 90 të përfshirë

Nëntëdhjetë persona kanë përfunduar nën hetim pas një operacioni të policisë kufitare të Venezias dhe Veronës, e cila zbuloi dy grupe italo-shqiptare që sillnin ilegalisht persona nga Shqipëria në Itali për ti çuar më pas në Britaninë e Madhe. Janë nxjerrë 21 urdhëra arresti, 8

Berisha: Rinasin e vodhi banda qeveritare, po shndërrohemi në protektorat të mafias
  • 2016-07-07

Berisha: Rinasin e vodhi banda qeveritare, po shndërrohemi në protektorat të mafias

Deklarata/Edvini të pranojë konsensusin për reformën në drejtësi, aferat i ka mbi kokë dhe mbi supe, nuk i shpëton dot Ish-Kryeministri Sali Berisha ka zbardhur dje në Kuvend, disa fakte krejtësisht të reja mbi grabitjen që ndodhi në aeroportin e Rinasit, duke akuzuar qeverinë

4th of July dhe celula antiamerikane në Shqipëri!
  • 2016-07-04

4th of July dhe celula antiamerikane në Shqipëri!

Nga Arian Galdini Ishte viti 1989 kur regjisori i madh amerikan Oliver Stone bëri filmin ‘Lindur në 4 korrik’, qe do të trondiste botën e njëkohësisht do të fitonte edhe 2 çmime Oscar. Tom Cruise i magjepsi të gjithë anekënd globit me interpretimin e rolit të Ron Koviç. Film